Gürkut: Toplumsal ve bireysel korunma tedbirlerini uygulamaya devam etmeliyiz - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Aralık 2, 2023
KıbrısManşet

Gürkut: Toplumsal ve bireysel korunma tedbirlerini uygulamaya devam etmeliyiz

Özlem GürkutÖzlem Gürkut

KTTB Başkanı Dr. Özlem Gürkut ,Covid-19 aşısının hatırlatma dozuna işaret ederek, “Eksik aşılarımızı tamamlamamız önemlidir” dedi.

 Gürkut, sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak, Covid-19 aşılarında Sağlık Bakanlığı’nın uygulamasının anlaşılır olabilmesi için tablo haline getirdiğini belirterek, şunları kaydetti:

“COVID-19 aşılarında KKTC Sağlık Bakanlığı’nın uygulamasının anlaşılır olabilmesi için tablo haline getirmek istedim.
Ayrıca aşı merkezlerinin çalışma saatleri ve hangi merkezde hangi aşının uygulandığına dair Bakanlık tarafından yapılan duyurular aşağıdadır.
8 Aralık 2021 tarihinde The New England Journal of Medicine’de yayınlanan ve 843 bin 208 kişinin katıldığı bir çalışmanın sonuçlarına göre daha önce 2 doz Biontech Pfizer aşısı olmuş kişilerden hatırlatma dozu (3. doz=booster) yapılanların şu anda ülkemizde de baskın varyant olan Delta varyanta karşı korunmaya devam ettiği ve COVID-19 nedeni ile ölüm oranlarının %90 azaldığı bildirilmiştir.
Eksik aşılarımızı tamamlamamız önemlidir.
Toplumsal ve bireysel korunma tedbirlerini uygulamaya devam ederek en güvenli durum olan virüsle hiç temas etmemeye özen göstermemiz ise hem kendimizi hem sevdiklerimizi korumanın yöntemi ve toplumsal sorumluluğumuzdur.”
Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar