Gözler derbide - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Spor

Gözler derbide

Gözler derbide

Telsim Süper Ligi’nde 23. haftası bu akşam başlıyor. Lider Çetinkaya Atatürk Stadı’nda Küçük Kaymaklı ile karşılaşacak. Saat 19.00’da başlayacak olan maçı Mehmet Malek yönetecek. Çetinkaya bitime 4 hafta kala en yakın rakibinin 4 puan önünde zirvede yer alırken, Kaymaklı derbi maçta prestij mücadelesi verecek

Telsim Süper Ligi’nde 23. haftanın açılış karşılaşması bu akşam başkent Atatürk Stadı’nda yapılacak.
Süper Lig’de haftanın açılışı derbi ile olacak.
Lider Çetinkaya şampiyonluk yarışında yola devam ederken, bu akşam ezeli rakibi Küçük Kaymaklı ile saat 19.00’da karşılaşacak.
Hem ligde hem de kupada umduğunu bulamayan Küçük Kaymaklı, bu zor maçta galibiyet elde edip taraftarlarının yüzünü güldürmek, prestijini korumak istiyor.
Zirvede 55 puanla lider durumda yer alan Çetinkaya’yı 51 puanla Yenicami takip ediyor. Üçüncü sıradaki Küçük Kaymaklı’nın ise 43 puanı var.
Bu akşam oynanacak olan karşılaşmada Çetinkaya, Küçük Kaymaklı’yı da mağlup etmeyi başarırsa büyük bir engeli daha aşmış olacak.
Ancak kaybetmesi durumda, küme düşmesi kesinleşen Göçmenköy ile karşılaşacak olan Yenicami’nin bu maçta 3 puan aldığı takdirde aradaki puan farkı 1’e inecek.
Sezonun ilk devresinde Ruso Stadı’nda oynanan Küçük Kaymaklı-Çetinkaya derbisinde golsüz eşitlik olmuştu.
İki takım da zirvede mücadele ederken Küçük Kaymaklı lider durumda idi. Fakat şimdi gelinen noktada lider olan Çetinkaya ve Küçük Kaymaklı’nın 12 puan önünde yer alıyor. Bu maçta Kaymaklı için kazanmanın hiçbir önemi olmasa bile taraftarını daha da küstürmemek için galibiyet almak zorunda.
Yani Çetinkaya için bu maç puan tablosunda kolay görülse bile Küçük Kaymaklı’nın maça önem verip kazanmak istediğinin bilincinde.     
Bu önemli karşılaşmayı Mehmet Malek yönetecek.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar