1.Lig “Arapsaçı” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Aralık 6, 2023
Spor

1.Lig “Arapsaçı”

1.Lig “Arapsaçı”

 Birinci Lig’de bitime 4 hafta kala şampiyonlukta en az dört takımın iddiası var. Ligi ikinci bitirerek Süper Lig’e çıkma şansı olan ise en az altı takım var. Süper Lig’e çıkacak üçüncü takımın belirleneceği play-off’ta oynayacak takım olmak için birçok takımın matematiksel olarak şansı var

Okan KARADEMİR


Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu 2012-2013 sezonu Telsim 1. Ligi’nde son 4 haftaya girilirken, zirve savaşı veren ilk 8 sıradaki takımın durumu çok kritik bir hal aldı.
Ligde şampiyonluk, direkt çıkacak ikinci takım ve play-off oynayacak takımların bulunduğu bölgelerde puanların birbirine çok yakın olması ile birlikte rakiplerin birbirlerine karşı maç yapacak olması da ligin son 4 haftasındaki heyecan dozunu kat kat arttırdı.

Yarışta 2 takım saf dışı kalacak
İlk 8 sırada yer alan takımların kıyasıya mücadele verdiği 1. Lig’de normal sezonun sonunda şampiyon olan takım ile ligi ikinci sırada tamamlayacak olan takım direkt olarak bir üst lige yani Süper Lig’e yükselecek.
Normal sezonun ardından Süper Lig’e yükselecek üçüncü ve son takım ise ligi 3’üncü, 4’üncü, 5’inci ve 6’ncı sırada tamamlayacak takımların oluşturacağı play-off maçları sonunda grubu lider bitirecek olan takım olacak.
Buna göre şu anda birbirlerine olan puan yakınlıkları ve son 4 hafta da birbirleri ile karşılaşacak olan ligin ilk 8 sırasındaki takımlardan 2 tanesi hem ligden direkt çıkma hem de play-off oynama yarışının dışında kalacak.

Ligin altı da kaynıyor
Ligde son 4 haftaya girerken zirvedeki heyecan yanında alt sıralarda yer alan takımlarında ligde kalma mücadeleleri nefesleri kesecek.
Son 4 hafta öncesinde son sırada yer alan Vadili’nin bir alt lige düşmesi kesinleşirken, direkt düşecek ikinci takımın ise kim olacağı merak ediliyor.
Şu an da direk düşme potasında yer alan 25 puanlı Görneç’in Play-Out’un en üstünde yer alan 28 puanlı Esentepe ile arasında sadece 3 puan fark var. Ve bu iki takım arasında yer alan takımlar ise 27’şer puanlı Tatlısu ile Binatlı ve 26 puanlı Dumlupınar.
Son 4 hafta da çok kritik maçlara çıkacak olan alt sıralardaki takımların puan savaşı büyük heyecan yaratacak.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar