KıbrısManşet

Görgü tanığı 4 kişi aranıyor


Girne’de, bankta uyuyan Hasan Polat Sepetçioğlu’nu 3 yerinden bıçaklayarak öldüren Fevzi Şanverdi aleyhindeki soruşturmada, polis kamera görüntülerini inceledi

Devrim DEMİR

Girne’de hafta sonu çocuk parkında meydana gelen cinayetle ilgili polis soruşturması devam ediyor.

Kendisine küfür ettiği gerekçesi ile 184 promil alkol tesiri altında Hasan Polat Sepetçioğlu’nu boynundan ve sırtından bıçaklayarak öldüren Fevzi Şanverdi aleyhindeki soruşturma devam ediyor.

Aleyhinde alınan ek 8 günlük tutukluluk süresi dolan zanlı, ek süre talebiyle yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlının 8 gün daha poliste soruşturma maksatlı tutuklu kalmasına karar verdi.

30 kişi sorgulandı, 12 kişiden ifade alındı

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli Müfettiş Muavini Hüseyin Zaifer, mahkemede verdiği ifade de zanlı Fevzi Şanverdi’nin “Taammüden adam öldürme”, “Adam öldürme” ve “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlarından tutuklandığını anlattı.

Zaifer, 1 Eylül tarihinde zanlı Şanverdi ile müşteki Sepetçioğlu’nun aralarında meydana gelen tartışma sonucu 184 promil alkol tesiri altında bankta uyumaya devam eden Hasan Polat Sepetçioğlu’nu boynundan ve sırtından bıçaklayarak öldürdüğünü söyledi.

Zaifer, cinayetin işlendiği bölgenin Girne’nin en işlek caddelerinden biri olduğunu ve çok sayıda kamera olduğunu ifade ederek, kamera görüntülerinin incelenmesinin büyük bir kısmının tamamlandığını 30 kişinin sorgulanarak 12 kişinin ifadelerinin alındığını belirtti.

4 kişi daha sorgulanacak

Zaifer, incelenen kamera görüntülerinde olay yerinde 4 kişi tespit ettiklerini onların bulunarak ifadelerinin temin edilmesi gerektiğine değindi.

Görgü tanığı olduğu düşünülen 4 kişinin isim ve adreslerinin sorgulanması gerektiğine dikkati çeken Müfettiş Muavini Hüseyin Zaifer, soruşturmanın selameti için 4 kişinin bulunmasını gerektiğine vurgu yaptı.

Cezai ehliyeti sorgulanıyor

Soruşturmayı yürüten Müfettiş Muavini, zanlı Şanverdi’nin Barış ve Ruh Hastalıkları Hastanesi’nde cezai ehliyeti için kontrolden geçirilmesi gerektiğini ifade ederek, cezai ehliyet raporu için doktor kontrolünün tamamlanmadığını kaydetti.

Zaifer, zanlının aleyhindeki soruşturmanın selameti için 8 gün daha tutukluluk talebinde bulundu.Başa dön tuşu