Girne'de Haluk Levent coşkusu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Aralık 6, 2023
KıbrısManşet

Girne’de Haluk Levent coşkusu

Girne'de dün akşam, Amfitiyatro'da gerçekleşen unutulmaz konserle müzik tutkunlarını coşturan Anadolu Rock'un efsane ismi Haluk Levent, muhteşem bir performans sergiledi.
Girne’de dün akşam, Amfitiyatro’da gerçekleşen unutulmaz konserle müzik tutkunlarını coşturan Anadolu Rock’un efsane ismi Haluk Levent, muhteşem bir performans sergiledi.
‘Girne Arkın Group Fest 23’ kapsamında gerçekleşen konserin öncesinde ise Şirin ve Grup SOS’in büyüleyici şarkıları, izleyicileri Haluk Levent’in enerji dolu sahnesine hazırladı.
Haluk Levent’in Amfitiyatro’daki konseri, 5 bin kişinin üzerinde müzikseverin katılımıyla gerçekleşti. Bu muazzam etkinlik, sadece Girne’den değil, Kıbrıs’ın dört bir yanından gelen hayranlarını da bir araya getirdi. Konserde Haluk Levent, sadece kendi şarkılarını değil, aynı zamanda Kıbrıs’a özgü müziklere de yer vererek izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.
Levent, sahnesinde ‘Dillirga’, ‘Köprüden Geçemedim’ gibi klasikleşmiş Kıbrıs eserlerini seslendirirken, kendi repertuarından da popüler şarkılarını, özellikle ‘Elfida’, ‘Yollarda Bulurum Seni’ gibi hit parçalarını coşkuyla seslendirdi.
Şirin ve Grup SOS’in etkileyici performansıyla başlayan bu unutulmaz gece, Haluk Levent’in enerjisi ve müziğiyle zirveye ulaştı. Konser, müzikseverler arasında uzun süre konuşulacak ve unutulmayacak bir anı olarak hafızalarda yerini aldı.
Konser geliriyle 105 çocuk eğitim bursu alacak
Konserde Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ni sahneye çağıran Haluk Levent, “Bu konserde harcadığınız paralar 105 çocuğumuz için 1 yıllık eğitim bursu oldu” diyerek mikrofonu Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Karakaya’ya verdi.
Ruşen Karakaya: “Lütfen bize adalet davamızda destek olun.”
Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Karakaya şu şekilde konuştu, “6 Şubat 2023 tarihinde Adıyaman’da yaşanılan depremde rant ve para uğruna yapılan binanın 10 saniye içinde yıkılmasıyla can parçalarımızı, en sevdiklerimizi kaybettik. Şampiyon meleklerimiz bugün bizimle, bizi izliyorlar, onlar bize, size hepimize güç veriyorlar. Biz aileler olarak bir araya geldik ve Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ni kurduk. Bizim amacımız hep birlikte çocuklarımızın, velilerimizin ve öğretmenlerimizin adaletini sağlamak. Her gece sosyal medyada ‘adalet’ diye çığlıklar atıyoruz, lütfen bize adalet davamızda destek olun. İsias ortak davamız diyerek adaleti sağlayacağız ve onlar bizimle gurur duyacak çünkü başka çocuklar ölmeyecek.
“Her çocuğun eğitim hakkı vardır.”
Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği çocuklarımızın elinden alınan gelecekleri ve eğitimleri için sadece bu amaçta çalışmalar yapacaktır. Biz ilk hedefimiz ile 70 çocuğumuza burs vermeye başladık bu gece bu konser ile Haluk levent ve ekibinin desteği ile 105 çocuğumuza daha burs vereceğiz çünkü bizi ve Türkiye’yi bu duruma getiren cehaletti, buna bir son vermemiz lazım. Her çocuğun eğitim hakkı vardır ve bunun için sonuna kadar çalışacağız. Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği sizinle, tüm toplumla ayakta kalacaktır, bu yüzden Kıbrıs’ın en büyük derneği olacak ve eğitim için sonuna kadar çabalayacağız. Tekrardan Haluk Levent ve ekibine, buraya gelen ve destek veren tüm Kıbrıs halkına teşekkür ediyorum, şampiyonlar ölmez.”
Tepki göster
Bayıldım
4
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
2
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar