FutbolSporSürmanşetTürkiye

G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim 5 maç men cezası aldıSüper Lig’in 13. haftasında oynanan Fatih Karagümrük maçında kırmızı kart gören G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim’e Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından 5 maç men cezası verildi.

Süper Lig’in 13. haftasında oynanan Fatih Karagümrük maçında kırmızı kart gören Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in cezası belli oldu. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tecrübeli teknik adama 5 maç men cezası verdi.
Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada,“GALATASARAY A.Ş. teknik sorumlusu FATİH TERİM’in, 18.12.2020 tarihinde oynanan FATİH KARAGÜMRÜK A.Ş.-GALATASARAY A.Ş. Süper Lig müsabakasında, ihraç öncesi müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada GALATASARAY A.Ş. teknik sorumlusu FATİH TERİM’in, ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle 2 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 26.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada GALATASARAY A.Ş. teknik sorumlusu FATİH TERİM’in, tedbire uymama eylemi nedeniyle FDT’nin 50/1-c maddesi uyarınca ve FDT’nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 2 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA ve YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 16.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Başa dön tuşu