Faiz Sucuoğlu: Parti başkanlığım devam edecek - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mayıs 19, 2024
KıbrısManşet

Faiz Sucuoğlu: Parti başkanlığım devam edecek

UBP Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu, “Parti başkanlığım sürecek. Ünal Bey ile de yakın çalışmalarımız sürecek” dedi.

UBP PM toplantısının ardından basına açıklama yapan UBP Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu, “Parti başkanlığım sürecek. Ünal Bey ile de yakın çalışmalarımız sürecek” dedi.

 Parti Meclisi sonrası konuşan Faiz Sucuoğlu’nun satır başları şöyle;


Ünal Bey yeni hükümeti kurma çalışmalarına başlayacak. Birlik bütünlük içinde olmak zorundadır ki ülke sıkıntıya girmesin.”

“UBP’nin her sıkıntıya girdiği süreç, ülkeyi de sıkıntıya sokar. UBP’nin kendi içindeki sıkıntı ülkeye de yansıtılmamalı.”

“Üyeler hassasiyeti gösterdi, süreci göreceğiz. Tabanla görüşüyoruz sürekli olarak inşallah sıkıntılı süreç aşılacak…”

Parti başkanlığım sürecek, görüntü bu şekildedir. Başbakan ile de yakın çalışmalarımız sürecek… Herkesin UBP’nin seçim başarısını da anlaması, kabul etmesi lazım…”

“Kutuplaşma hesap kesme diye bir şeyimiz yok. Doğruya doğru yanlışa yanlış deriz”

“Benim hükümetten çekilen DP, YDP ile görüşme yapmam mümkün mü? Cumhurbaşkanı da görevi Ünal Bey’e vermiş. Bu durumda ben kavga ile ülkeyi seçime mi sürükleyeceğim. Bu doğru değil..”

“İki tercih vardı; ilki benim inadım, kavgam adı her ne ise ve erken seçim; Ya da Cumhurbaşkanının görevi bir vekile vermesi idi”

“DP-YDP’nin şart koyduğu deklarasyon konusunda Bu deklarasyon, böyle bir şartı UBP’nin kabul etmesi mümkün değil… Bize sunulduğu gibi yani ya imzalarsınız ya çekiliriz gibi… Biz bunu istemiyoruz. Bu tehdit UBP tabanında da tavanında da kabul görmesi mümkün değildir” Kaynak: Kıbrıs Postası

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar