Ertuğruloğlu: Olay yalan kampanyasına dönüştürüldü - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Aralık 7, 2023
KıbrısManşet

Ertuğruloğlu: Olay yalan kampanyasına dönüştürüldü

Tahsin ErtuğruloğluTahsin Ertuğruloğlu

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Ercan İhalesi konusunun artık bir “yalan kampanyası, algı ve Tahsin Ertuğruloğlu’nu şaibelendirme operasyonuna” dönüştürüldüğünü belirtti.

Ertuğruloğlu, şahsına yönelik yapılan bu algı operasyonların gerçek amacının; Ercan Havalimanı inşaatını yapan şirketin denetimden kaçması ve üzerine düşen ödemeleri yapmaması olduğunu vurguladı.


Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Ercan Havalimanı konusunda son günlerde yaşanan tartışmalarla ilgili basın açıklaması yaptı.

Ertuğruloğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı görevine atandığı bir önceki hükümet döneminde, göreve gelir gelmez Ercan Havalimanı inşaatının bir önce tamamlanması ve halkın hizmetine sunulması amacıyla çalışmalara başladığını anımsattı.

Tüm çalışmalarını ve temaslarını ihale şartnamesi ve sözleşmesine göre yaptığını vurgulayan Ertuğruloğlu, sözleşme dışında hiçbir adım atmadığını kaydetti.

Ercan Havalimanı inşaatındaki kontrolörlük hizmetinin nasıl yapılacağının da sözleşmede açıkça yer aldığını ifade eden Ertuğruloğlu, bu konuda yaratılan algı operasyonu ve ödenmesi gereken paranın sanki “rüşvet istendi” gibi algı yaratılmasının tamamen “yalan kampanyası” olduğunu vurguladı.

Ercan Havalimanı ihalesi ile ilgili sürekli bu konunun gündemde tutularak, gerçek yapılması gereken işlerin dikkatlerden kaçırıldığını işaret eden Ertuğruloğlu, şunları kaydetti:
“Ercan’da şu anda önemli olan; devletin ve halkın malı olan Ercan Havalimanı’nın bir an önce gerçek bir denetim sürecinden geçerek halkın hizmetine kazandırılmasıdır.

Olay bir yalan kampanyasına dönüştürüldü ve sanki ödeme gizli saklı yapıldı, rüşvet alındı gibi gösterilmeye çalışıyor.

Amaçları Tahsin Ertuğruloğlu’nu şaibelendirmek ve Ercan’daki üzerine düşen mükellefiyetleri, ödemeleri yapmamak ve denetimden kaçmaktır. Olay bu kadar nettir. Ercan İhalesi Şartnamesinde her madde açıktır. Amaç ödeme ve denetimden kaçmaktır.

Bu konuda daha detaylı bir kamuoyu bilgilendirmesi yapacağımı ve yasal haklarımı saklı tuttuğumu kamuoyunun bilgisine sunarım.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar