KıbrısManşet

Erdoğan’ın yardım paketleri KKTC’ye de ulaştı.Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Covid-19 salgını sonrası Türkiye’de 65 yaş üstü bireylere dağıtılmak üzere hazırlattığı yardım paketleri dağıtılmaya başlandı.
TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Covid-19 salgını sonrası Türkiye’de 65 yaş üstü bireylere dağıtılmak üzere hazırlattığı ve içinde bir şişe kolonya ve beş adet maske bulunan hediye paketleri, KKTC’ye de ulaştı.
Sosyal medyaya yansıyan haberlere göre, söz konusu hediye paketleri Girne ve Karpaz bölgelerinde bazı köylerde muhtarlar aracılığı ile 65 yaş üstü yurttaşlara dağıtıldı.

“Kızılay’ın da paketleri gelseydi!”

Bu konuda açıklama yapan Dağyolu-Fota muhtarı Mustafa Arap Çavuşoğlu, Girne Kaymakamlığı tarafından köylerinde dağıtılmak üzere gönderilen paketleri dağıttıklarını ve teşekkür ettiklerini ifade ederken ayni zamanda sitemde de bulundu.
Murat Çavuşoğlu Facebook üzerinden yaptığı açıklamada şöyle dedi: Keşke ülkemizde halktan toplanan paralarla Kızılay’ın dağıttığı paketler de gelseydi de onlara da teşekkür edebilseydim… madem ki köy muhtarına güvenmeyecektiniz benden neden ihtiyaçlı listesi istediniz?
Erdoğan yardım paketi

65 yaş üstündeki vatandaşlara ulaştırılacak

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) dağıtımına geçen hafta başlanan hijyen paketleri, 65 yaş üstündeki vatandaşlara ulaştırılmaya devam ediyor.
İçinde hijyen kitlerinin bulunduğu paketlerin dağıtımı KKTC genelinde sürerken, Güzelyurt bölgesine bağlı Akçay Muhtarlığı Facebook hesabından bir paylaşımda bulundu.Paylaşımda, “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından köyümüzdeki 65 yaş üstü insanlarımıza verilmek üzere gönderilen hediye paketleri için şahsım ve köylüm adına Ana Vatanımıza ve Sayın Cumhurbaşkanımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.” ifadeleri yer aldı.

Girne bölgesindeki Dağyolu köyünün Muhtarı Mustafa Arap Çavuşoğlu da Facebook’tan bir paylaşımda bulunarak, hijyen paketlerini kendilerine ulaştıran Girne Kaymakamlığı çalışanlarına ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürlerini iletti.

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, geçen hafta Bülent Ecevit Rehabilitasyon Merkezi ve Lapta Huzurevi’ni ziyaret ederek, hijyen kitlerinin bulunduğu paketlerin dağıtımını başlatmıştı.

Hijyen paketlerinin dağıtımı Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği, Çalışma ve Sosyal Güvelik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, kaymakamlıklar, belediyeler, Türk Kızılay, Kıbrıs Türk Kızılayı ve Kıbrıs Vakıflar İdaresi iş birliğiyle yapılmaya devam ediyor.

Başa dön tuşu