KıbrısManşet

Er, bugün yine mahkemeye çıkarılacakLefkoşa – Girne ana yolunda gerçekleşen çarpışmada Hilmi Çelebioğlu’nun ölümüne neden olmakla yargılanan Yasin Er mahkemeye çıkarıldı, aleyhinde 1 gün tutukluluk emri alındı
Evrim Kamalı 

Lefkoşa – Girne ana yolunda 24 yaşındaki Hilmi Çelebioğlu’nun ölümüyle sonuçlanan çarpışmanın ardından tutuklanan sürücü Yasin Er, dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı. Aleyhinde bir gün tutukluluk emri alınan zanlı, hastanede kontrolden geçirildikten sonra hücreye kondu.

Polis Çavuşu Recep Arabulucu, Lefkoşa – Girne ana yolunda Bulut İnşaat önlerinde önceki gün meydana gelen çarpışmada, Girne istikametine doğru giden Yasin Er’in kullandığı KS 824 plakalı aracın “dikkatsizlik sonucu” orta refüje çarpıp karşı şeride geçerek normal yolunda seyreden Hilmi Çelebioğlu kullandığı HC 688 plakalı araçla çarpıştığını söyledi.

Polis, iki aracın kafa kafaya çarpışması sonucu, her iki aracın sürücüleri Yasin Er ile Hilmi Çelebioğlu, KS 824 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Şahin Sevimli ve HC 688 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Sercan Hallaç’ın yaralandığını belirtti. Polis çavuşu, hastaneye kaldırılan Çelebioğlu’nun aldığı yaralara dayanamayarak yaşamını yitirdiğini ifade etti.

Polis, çarpışmada yaralanan Hallaç’ın ise ameliyatın ardından yoğun bakıma alındığını açıkladı.

Çarpışmanın ardından Yasin Er’in gözaltına alındığını, soruşturma başlatıldığını kaydeden polis, alınacak ifadeler olduğunu belirterek, zanlının ilk etapta 1 gün süre ile tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme, zanlının bir gün tutuklu kalmasına ve tam teşekkülü bir devlet hastanesinde doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi.

Başa dön tuşu