Magazin

En büyük kupa Haskasap’ın

Drift ve Offroad da ödül töreni yapıldı

 

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün organize ettiği 2018 KKTC Drift Şampiyonası ödül töreni Yakın Doğu Üniversitesi Kampüsü içerisinde bulunan YDÜ Kıbrıs Araba Müzesi’nde önceki gün yapıldı.

Drift şampiyonasını ilk beşte bitiren sporcuların yanı sıra “Gelecek Vaat Eden Sporcular”, “Kadın Sporcular”, “Genç Yarışmacılar” ve “Veteran Sporcular” ödüllerinin de verildiği gecede şampiyon Enver Haskasap en büyük kupanın sahibi oldu.

2015 ve 2016 sezonlarının ardından 2018 sezonunu da şampiyon tamamlamayı başaran Haskasap KKTC Drift tarihinde en fazla şampiyonluğu olan sporcu unvanına ulaştı.

Drift şampiyonasında ikincilik kupasının sahibi Akay Akbil olurken, Bekir Özsusuzlu üçüncülük kupasını aldı.

Offroad Ralli-Sprint kupaları da verildi

Gecede ayrıca, Kyrenia Offroad Derneği ve Kuzey Kıbrıs Offroad Derneği’nin ortaklaşa organize ettikleri ve sportif direktörlüğünü Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün yaptığı 2018 Kuzey Kıbrıs Offroad Ralli Sprint ödülleri de verildi.

Genel Klasmanın yanı sıra 4 ayrı sınıfta dereceye girenlerin kupalarını aldığı şampiyonada en büyük kupayı Cem Aytaç-Cevdet Alptürk ikilisi aldı.

Genel Klasman ikincisi pilotlarda Göksel Macila olurken, Co-pilotlarda Doğa Koyuncu ikincilik kupasını aldı. Üçüncülük kupasını pilotlarda Ahmet Baştaş, co-pilotlarda Yücel Topcu aldı.

2018 Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası ödülleri

1.Enver Haskasap

2.Akay Akbil

3.Bekir Özsusuzlu

4.Kerim Beşok

5.Ahmet Öksüzoğluları

 

Drift gelecek vaat eden sürücüler

Yusuf Çocuk, İzer Özvurulmuş, Ülkü Erçoban

 

Drift kadın yarışmacılar

1.Ülkü Erçoban

2.Ayşen Şahin

 

Drift veteran sporcular

1.Ömer Soyer

2.Tolga Reyhan

3.Kemal Türcan

 

Drift genç yarışmacılar

1.Ali Kaçakbaflı

2.Oktay Erülkü

3.Celal Erülkü

4.Selim İshakoğlu

5.Altan Çocuk

 

Offroad genel klasman
Pilot                           Co-Pilot
1.Cem Aytaç                       Cevdet Alptürk
2.Göksel Macila                               Doğa Koyuncu
3.Ahmet Baştaş                 Yücel Topcu

 

Offroad ATV & UTV genel klasman
Pilot                           Co-Pilot
1.Edim Macila                   Efe Özhakkı
2.Sona Singh
3.Iraz Tuğberk

 

Offroad takımlar şampiyonası
1.Sun Rent a Car Racing Team
2.Zubi Racing Team
3.Yusuf Hüdan Cyprus Racing Team

 

Ralli-Sprint Sınıf T1
Pilot                           Co-Pilot
1.Burak Emingil                                Emin Emingil
2.Kader Hacıabitoğlu     Erdem Oskar
3.Argun Çağıl                     Mazhar Ünal

Ralli-Sprint Sınıf T2
Pilot                           Co-Pilot
1.Ahmet Esendağlı           Veli Esendağlı
2.Hüda Hüdan                   Hasan Reyhan
3.Cemal Çelik                    Mehmet Topal

Ralli-Sprint Sınıf T3
Pilot                                     Co-Pilot
1.Göksel Macila                 Yücel Topcu
2.Bereket Bereketligil        Ahmet Alasya
3.Halim Kahveciler            Ramadan Uzun

Ralli-Sprint Sınıf T4
Pilot                           Co-Pilot
1.Cem Aytaç                       Cevdet Alptürk
2.Ahmet Baştaş                 Doğa Koyuncu
3.Musa Ersoy                     Ramadan Kıral

 

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı