Kıbrıs

En acı vedaKaplıca’da denizde boğularak hayatını kaybeden Ramazan, Filiz, Merve ve Mert Katırcı, Büyükkonuk’ta dün toprağa verildi. Cenazeye ailenin hayatta kalan tek ferdi 12 yaşındaki Barış da katıldı

Kaplıca’da Tulumba mevkiinde denizde dev dalgalara yenik düşerek yaşamlarını yitiren Katırcı ailesinin 4 ferdi, 48 yaşındaki Ramazan Katırcı, 40 yaşındaki Filiz Katırcı, 18 yaşındaki Merve Katırcı ve 13 yaşındaki Mert Katırcı, dün Büyükkonuk’ta son yolculuğuna uğurlandı.

Katırcı ailesinin 4 ferdi, Büyükkonuk’ta dün öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Gözyaşları sel oldu

Büyükkonuk’taki Katırcı ailesinin cenaze törenine Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Ersin Tatar, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, bazı bakanlar, milletvekilleri, siyasiler, belediye başkanları, askeri erkan ve bölge halkı katıldı.

Cenaze namazını Din İşleri Başkanı Talip Atalay kıldırdı.

Katırcı ailesinin cenaze töreninde aile yakınlarının gözyaşları adeta sel oldu, bazı yakınlarının ağıtları yürekleri dağladı.

 

Ailesine son görevini yaptı

Anne, babası ve 2 kardeşine son görevini de layığı ile yerine getirmek isteyen 12 yaşındaki Barış katırcı da cenaze törenine katıldı.

Kaplıca’da Tulumba mevkiinde Cuma günü 48 yaşındaki Ramazan Katırcı, 40 yaşındaki Filiz Katırcı, 18 yaşındaki Merve Katırcı ve 13 yaşındaki Mert Katırcı dalgalara kapılarak hayatlarını kaybetmişti.

12 yaşındaki Barış Katırcı ise boğulmaktan son anda kurtarılmıştı.

 

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı