KıbrısManşet

Eminoğlu davasında bir tutuklu dahaMehmet Eminoğlu ile Serdar Özbekoğlu’nun yargılandığı dava ile ilgili yürütülen polis soruşturmasında, Muammer Uğursöz tutuklandı
Evrim KAMALIGirne’de 2019 yılı içinde meydana gelen resmi evrak sahteleme, sahtelenmiş resmi evrakı tedavüle sürme, sahte evrak düzenleme, tedavüle sürme, sahte davranışla kayıt temini ve sahtekârlıkla mal temini suçları ile ilgili yalan beyanda bulunduğu gerekçesi ile Muammer Uğursöz, tutuklandı.

Zanlı, dün mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede ifade veren Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Hüseyin Drangoz, zanlının polise yalan beyanda bulunduğunu belirterek, zanlı Eminoğlu’nun şahadetinde 16 adet daireyi kendisine devrettiğini ve ödeme yapılıp yapılmadığı konusunda ise araştırmaların halen devam ettiğini söyledi.

Nakit 600 bin TL para verdiği ifadesinin yalan olduğunu önceki gün zanlının kendisi tarafından polise beyan edildiğini belirten polis, resmi hisse devrinin gerçekleşmediğini kaydetti.

Drangoz, zanlının Eminoğlu’na ortak olacağını söylediğini söylemesi üzerine önceki gün derdest emrince tutuklandığını ifade etti.

Zanlının davaya konu suçlara suç ortağı olup olmadığı hususunun da araştırılacağını dile getiren polis memuru, polise yalan bilgi verme suçunun tespit edildiğini ifade etti.

Yastech Ltd. ve zanlı Eminoğlu arasındaki yazışmaların incelenmesi için gerekli yazışmaların yapıldığını ve telefon dökümleri için de gerekli çalışmaların yapıldığını belirten polis, Capital Bankası’nda bulunan 250 bin Sterlin’lik krediye mahsuben 112 bin Sterlin verdiğinin tespit edildiğini, ancak 170 bin Euro ve 60 bin Sterlin ile ilgili herhangi bir belge olmadığını söyledi. Polis, tahkikatın devam ettiğini, aranan suç ortakları olduğunu, alınması gereken ifadeler ve bulunması gereken emareler olduğunu belirterek, zanlının bu süreçte poliste 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, tahkikatın derinleşerek devam ettiğini ve zanlının serbest kalması durumunda tahkikata etki etmesinin muhtemel olabileceği hususunu tezekkür ederek, zanlının poliste 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Başa dön tuşu