Emanete ihanet etti, hapsi boyladı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Aralık 5, 2023
KıbrısManşet

Emanete ihanet etti, hapsi boyladı

Tamir için emanet aldığı arabayı sahte evrak düzenleyerek Lefkoşa’da bir galeriye veren zanlı Esmaeil Khaksarshahmırzadı, tutuklanarak dün yargıç huzuruna çıkarıldı

Lefkoşa’da kendisine emanet edilen arabayı sahte evrak düzenleyerek satan İranlı zanlı Esmaeil Khaksarshahmırzadı tutuklanmasının ardından dün mahkemeye çıkarıldı.


Mahkemede ifade veren polis memuru Salih Minifoğlu, zanlı Esmaeil Khaksarshahmırzadı’nın 2017 yılı Mayıs ayı içerisinde İran’da sakin Sahar Karbaşı’nın kendisine tamir etme maksatlı bıraktığı Sahar Karbaşı adına kayıtlı LD 433 plakalı Mercedes marka salon arabayı sahte evrak düzenleyerek Lefkoşa’da bir oto galeriye vererek tedavüle sürdüğünü kaydetti.

Minifoğlu, zanlının önceki gün tutuklandığını ve gönüllü ifadesinde suçlarını itiraf ettiğini söyledi.

Minifoğlu, zanlının İran uyruklu olup 01Şubat 2020 tarihinde kadar ülkede çalışma izinli olarak bulunduğunu belirtti.

Zanlı aleyhindeki soruşturmanın tamamlandığını söyleyen Minifoğlu, zanlının davaları görülünceye değin uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan zanlının ilerde görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile 1 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde beklemesine emir verdi. (Evrim KAMALI)

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar