Ele geçirilen yaklaşık 1 ton kaçak etle ilgili olarak tutuklanan zanlılar mahkemeye çıkarıldı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Haziran 4, 2023
KıbrısManşet

Ele geçirilen yaklaşık 1 ton kaçak etle ilgili olarak tutuklanan zanlılar mahkemeye çıkarıldı

kaçak et

(Kamalı Haber) – Ülkemizde son dönemde artarak ilerleyen et kaçakçılığı suçları ile mücadele eden polis ekiplerimizin önceki gün gerçekleştirdiği operasyonda ele geçirilen yaklaşık 1 ton kaçak etle ilgili olarak uzun zamandan sonra ilk defa etin teslim edileceği restorant da tespit edilerek Ciğerim Restoran işletmecisi Behçet Kıral’da tutuklandı. Ancak Kıral’ın restorant ortaklarının bu olayın neresinde oldukları merak konusu.

Hangi koşullarda elde edildiği ve hangi şartlarda paketlendiği belli olmayan ucuz olarak aldıkları etleri fahiş fiyatlara halka satan ancak fiyatlar ile ilgili şikayet yapıldığında görüyorsunuz et kasapta pahalı bahanesi ardına saklanan konu şahıslar şimdi ne diyecek. Ciğerim Restoran gibi birçok restoran’ında denetimlerinin artırılması gerekmektedir.  Ayrıca söz konusu Ciğerim Restoran’ın şubeleri bulunmaktadır ve bu şubelerin ortakları da vardır neden sadece bir işletmeci tutuklandı?, ortakların hiç mi suçu yok ?, sattıkları etin nerden temin edildiği ve getirildiğini bilmiyorlar mı? Para kazanma uğruna halkın sağlığını tehdit eden bu ve buna benzer restoranların işletmecilerinin bir an önce yargı huzuruna getirilmesi ve yargılanmalarının ivedilikle sağlanması gerekmektedir. Halkın sağlığı onların maddi kazançlarından daha önemlidir.


Söz konusu olay nasıl olmuştu:

18.05.2023 tarihinde Demirhan Lefkoşa’da Dağyolu çemberi olarak bilinen yerde, Girne’de sakin Sercan Çınar’ın kullanımında bulunan RG 800 plakalı araç şüphe üzerine durdurularak yapılan kontrolde araç içerisinde Güney Kıbrıs’dan kanunsuz olarak ithal edilen 590 kg donmuş ciğer, 302 kg donmuş yağ ve 18 kilo donmuş et tespit edilmişti. Tutuklanan araç sürücüsü Sercan Çınar’dan yapılan soruşturmada bahse konu et ürünlerinin Ciğerim Kasap Restoran işletmecisi Behçet Kıral’ın isteği üzerine aldığı tespit edilmiş ve Behçet Kıral’da  derdest emri gereği tutuklanmıştı.

Tepki göster
Bayıldım
1
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
1
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar