Haspolat’da meydana gelen koyun hırsızlığı ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar mahkemeye çıkarıldı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Haziran 4, 2023
KıbrısManşet

Haspolat’da meydana gelen koyun hırsızlığı ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar mahkemeye çıkarıldı

koyun hırsızlığı haspolat

(Kamalı Haber) – Kurban bayramının yanaşması ile ülkede hayvan hırsızlığı meselelerinde artış göstermeye başladı. Haspolat’da meydana gelen koyun hırsızlığı ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar Eyüp Üzüm, Şahin Berrak ve İsmail Zülfikar Sürücü mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Nazmi Doğan olayla ilgili bulguları aktardı. Doğan 18 – 19 Mayıs 2023 tarihinde Haspolat’ta mandıralar bölgesinde Lefkoşa’da sakin zanlılar Eyüp Üzüm, Şahin Berrak ve İsmail Zülfikar Sürücü’nün Değirmenlikte sakin M.H.G’nin mandırası içerisinden İsrail cinsi 3 dişi 1 erkek toplam 4 adet kuzuyu zanlı İsmail Sürücü’nün kullanımında bulunan FL 208 plakalı Ford Focus marka araç ile sirkat ederek konu kuzuları Pınarbaşı – Girne’de sakin P.Z’ye ait tavuk kümesine koyduktan sonra konu kuzular P.Z tarafından tespit edilerek polise bilgi verildiğini söyledi. Polis zanlıların yapılan soruşturma kapsamında derdest emri gereği tutuklandığını ve FL 208 plakalı Ford Focus marka araç ve 4 adet kuzu tespit edilerek emare olarak alındığını belirtti. Polis memuru Nazmi Doğan mesele ile ilgili olarak Zanlı 1 vermiş olduğu ifadesinde konu kuzuları Zanlı 2 ve Zanlı 3 ile birlikte aldıklarını ve kuzuları Zanlı 3 ün aracı ile götürüp bir kümese koyduklarını belirtmiştir. Meselemiz yeni başladığından ve zanlı Eyüp Üzüm’ün vermiş olduğu gönüllü ifadesinin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiği ayrıca Demirhan Bölgesinde ve Lefkoşa bölgesinde faili meçhul Hayvan Sirkatı meseleleri olmasından dolayı bunlarında araştırılması yapılacağından soruşturmanın salimen yürütüle bilmesi için zanlıların ilk etapta 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç zanlıların soruşturma maksatlı 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar