KıbrısManşetSağlık

Dr Burhan Nalbantoğlu karantina hastanesine dönüştürülüyorLefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin ana binası tümüyle karantina hastanesine dönüştürülüyor.

Sağlık Bakanlığı, Karpaz veYenierenköy bölgelerinde yapılan testlerin sonucunda 4 pozitif vakaya daha rastlandığını açıkladı… Sağlık Bakanı Ali Pilli BRT’ye yaptığı açıklamada Dipkarpaz ve Yenierenköyde toplam 179 test yapıldığnı, testlerde herhangi bir pozitif sonuca ulaşılmadığını, bölgedeki pozitif vaka sayısının 4’te kaldığını açıkladı.

Pilli, “toplam test sayımız 179, vaka sayısımız 4 , toplam test sayımız 850, toplam vaka 61, dağılım KKTC 29, Alman 2, Türkmen 1, taburcu 29 yani toplamda 61 vaka” dedi.
Bakan Pilli bir soru üzerine yoğun bakımda yatan 3 hastanın durumlarının stabil olduğunu, diğer 29 hastanın ise tedavilerinin devam ettiğini belirtti.
Bakan Pilli konuşmasında Lefkoşa Dr Burhan Naltbatoğlu devlet Hastanesi’nin karantina hastanesine dönüştürülme kararını alındığını da belirtti.

Pilli, “Bu salgın başladığı günden beri belli bir plan doğrultusunda hareket ediyoruz. Bugün yaptığımız toplantıda Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nin karantina hastanesine dönüştürme kararı aldık. . Bu arada alınan kararla Kolan Hastanesi merkez hastaneye dönüştürülecek ve daha sonra birkaç tane çevrede olan hastahaneleri de Sağlık Bakanlığı’nınn kontrolüne alacağız.”dedi.

Bakan Pilli , KKTC’deki tüm devlet hastahanelerinin bir koordinasyon şeklinde çalışmalarını sürdüreceğini de kaydederek, koronavirüsle mücadele kapsamında dün Türkiye’den 140 koli tıbbi ekipmanın ülkemize geldiğini ifade etti.(BRT)

 Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı