FutbolSpor

Davulcu: İşimiz zor

Cihangir yeni sezonda kadrosuna katmak istediği 3 yabancı için oyuncu arayışlarını sürdürüyor

KAMPTA 6 OYUNCU DENENECEK:

Cihangir’in 27 Ağustos’ta gerçekleşecek yurt dışı kampına daha önceden kadroya dahil edilen Uche’nin yanı sıra, şu anda takımla birlikte olan Fransız futbolcular Ndiaye ve Mensah da götürülecek. 4 yeni oyuncunun daha kampa katılacağı Cihangir’de teknik patron Toygar Davulcu, “Ali Öztürk ve Nurrettin henüz takımla çalışma yapmadı. Yerli futbolcu konusunda çok alternatifimiz yok. Zor bir süreçle karşı karşıyayız” dedi

 

K-Pet Süper Ligin Mesarya temsilcilerinden Cihangirde yeni sezon hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Hazırlık maçları ve antrenmanlarla çalışmalarını Teknik Direktör Toygar Davulcu nezaretinde sürdüren Cihangir yeni sezonda kadroda bulunacak 3 yabancı oyuncunun ikisini henüz belirleyemedi.

Bir yandan maddi sıkıntılar bir yandan istenen düzeyde futbolcu arayışları sürerken şu anda takımla çalışmalara dahil olan 2 yabancı yanında yurt dışı kampında denenecek daha 4 yabancı oyuncu daha olacak.

Cihangir’in önceki gün gerçekleşen Eşref Yücel anı maçında daha önceden kadrosuna kattığı Uche’nin yanı sıra, Türk Ocağı karşısında denediği orta saha Mensah ve hücumda Ndiaye 27 Ağustos’ta gidilecek yurt dışı kamp kadrosuna dahil edildi.

Teknik Direktör Toygar Davulcu iki oyuncuyu da yurt dışı kampına götürmeyi kararlaştırırken, kamp boyunca 4 yeni yabancı oyuncu daha deneneceğini gazetemize açıkladı.

 

“Şartlar çok zorluyor”

Teknik Direktör Toygar Davulcu “maddi imkansızlıklara bu yıl bir de dövizin yükselmesi eklenmiş durumda. Yerli futbolcu transferinde istenen bonservisler bel bükerken, yabancı oyuncuların aylık masraflarının dövizle yapılması kulüpler açısından ciddi sıkıntı yaratıyor.

Kadromuza çok fazla yerli futbolcu transferi yapamadık. Elimizde geçen sezondan başarılı grafik çizmiş oyunculardan Ali Öztürk ve Nurrettin’in de ameliyatları nedeni ile henüz yararlanamıyor olmamız büyük sıkıntı. Ali’de pubis teşhisi vardı ameliyat oldu ve Türkiye’de doktor kontrolünde muayene oluyor. Nurrettin’in dizinde kemik büyümesi ve menüsküste yırtık vardı ameliyat oldu halen takımla antrenman yapamıyor. Bu yıl açıkçası kadro oluşturma adına işimiz zor. Çok fazla alternatifimiz yok gibi. İyi ve çok yüksek maliyeti olmayan yabancı oyuncu bulmak için çalışıyoruz” dedi.

 

Ahmet ÖZSOY

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı