FutbolSpor

Cantürk Ozanköy’de göreve başladı

TAKIMLA İLK ÇALIŞMASINI YAPTI:

Akacan Ozanköy Spor Kulübü’nde istifa eden teknik direktör Tayfun Kurtarıcıoğulları’nın yerine göreve getirilen Hüseyin Cantürk, zaman kaybetmeden takımla birlikte ilk çalışmasını dün Mustafa Özkayım Stadı’nda gerçekleştirdi

Uzun yıllar sonra geçtiğimiz sezon yükseldiği K-Pet Süper Ligde beklentilere cevap veremeyip K-Pet 1. Lige düşen Sami Otçuoğlu başkanlığındaki Akacan Ozanköy Spor Kulübü, zirve yarışına ortak olmayı ve dolayısıyla da yeniden Süper Lige yükselmeyi hedeflediği 2018-19 futbol sezonuna, teknik direktör Tayfun Kurtarıcıoğulları nezaretinde girmişti. Ancak, Kurtarıcıoğulları’nın geçtiğimiz hafta şok istifası, yönetimin, yeni bir teknik direktör arayışına gitmesine neden oldu.

Yeni sezon öncesi ilk dönem hazırlıklarının yanı sıra, devam eden transfer faaliyetlerinin aksamaması için teknik direktörlük sorununu bir an önce neticelendirmek isteyen yönetim, geçtiğimiz gün bir araya geldikleri tecrübeli çalıştırıcı Hüseyin Cantürk ile her konuda anlaştı.

Kaleci antrenörünü ileriki günlerde belirleyecek olan Hüseyin Cantürk’ün yardımcılığını, görevine devam edecek olan antrenör Necat Kurtarıcıoğulları yapacak.

Hüseyin Cantürk takımına, Ozanköy Mustafa Özkayım Stadı’nda dün yaptırdığı ilk çalışmadan sonra Havadis’e konuştu. Tayfun hocanın görevinden ayrılması nedeniyle kendisine teklif edilen teknik direktörlük görevini kabulünde;  Akacan Ozanköy Spor Kulübü’nün yeni sezondaki hedefinin, “Süper Lige yükselmek istemesinin” ön planda geldiğine dikkat çeken Hüseyin Cantürk, “Takımın genel durumunu görmek ve daha sağlıklı karar verebilmek için izlemeyi istediğim Ozanköy-Esentepe hazırlık maçı da, görevi kabul etmemde etken olan bir diğer husus oldu” dedi.

 

Coşkun KUTAY 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı