Eğitim

DAÜ’den iki yeni lisansüstü program

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), 2016 – 2017 Akademik Yılı Güz Dönemi için YÖK ve YÖDAK onaylı 19 doktora, 33 tezli yüksek lisans ve 27 tezsiz yüksek lisans olmak üzere toplam 79 lisansüstü programa öğrenci kabul ediyor. DAÜ Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü’nden (LEÖAE) yapılan açıklamada başvuruların en geç 15 Eylül 2016 tarihine kadar https://www.emu.edu.tr/applyonline  adresi üzerinden yapılabileceği bildirildi.

Yapılan açıklamada yüksek lisans programlarına başvuracak adayların lisans derecesine, doktora programlarına başvuracak adayların ise yüksek lisans derecesine sahip olmaları gerektiği vurgulandı. Eğitim dili İngilizce olan programlara başvuruda bulunacak adayların İngilizce Yeterlik koşulları için https://grad.emu.edu.tr adresinden detaylı bilgi alınabileceği bildirildi. İngilizce yeterliliğini belgelememiş adaylar için İngilizce düzeyi DAÜ tarafından yapılacak sınavla belirlenebilir. Öğrenciler belirlenen İngilizce düzeyine göre yoğunlaştırılmış İngilizce programına devam edebilir veya lisansüstü derslerle birlikte ek olarak İngilizce dersleri alabilirler.

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi’nde Turizm İşletmeciliği Türkçe Tezsiz Yüksek Lisans Programı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde açılan ilk doktora programı olma özelliğini de taşıyan Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Türkçe doktora programı Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde eğitim hayatına başlayacak. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafında onaylı olan söz konusu programlar 2016-2017 Akademik Yılı Güz Dönemi için öğrenci kabul ediyor.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı