BasketbolSpor

En büyük kupa 23 Kasım’da


“BÜYÜK ERKEKLER LİGİ 1-2 ARALIK’TA BAŞLAYACAK”: Nasıroğlu: 23 Kasım’da Cumhurbaşkanlığı Kupası ile sezonun ilk resmi kupasını oynayacağız. Ondan önce 19 Ekim’den itibaren turnuvalar yapılacak. Büyük Erkekler Ligi’nde sezon ise 1-2 Aralık tarihlerinde başlayacak “LİGE SPONSOR BULDUK”: Basketbol Federasyonu Başkanı Ertuğ Nasıroğlu ülkemizin önemli bir bankası ile sponsorluk konusunda anlaşmak üzere olduklarını belirterek, “Basketbolumuzu daha iyiye götürmek için önemli bir bankamızla ligin adı için anlaşmak üzereyiz” dedi

 

“SPOR DAİRESİ’NDEN TAKIMLAR İÇİN KATKI İSTEDİK”: Nasıroğlu: Sezon öncesi Basketbol Liglerimizde yer alacak takımlara Spor Dairesi’nden para ve malzeme yardımı istedik. Bunların maliyeti 60-70 bin TL civarında. Spor Dairesi bunu görüşerek karara bağlayacak, bizde kulüplere ileteceğiz

 

Tonguç KOTAK

 

Basketbol Federasyonu Başkanı Ertuğ Nasıroğlu, ligin başlaması ve yeni düzenlemelerle ilgili açıklamalar yaptı. Nasıroğlu, Bayrak Radyosu’nda Spor Gündem programına katılarak Tonguç Kotak’ın sorularını cevapladı.

Nasıroğlu programda liglerin başlama tarihleri, lige sponsorluk, takımlara katkı ve federasyonun tüzük ve diğer konularında çarpıcı açıklamalar yaptı.

BASKET (KÜÇÜK GİRECEK) copy

“Lig 1-2 Aralık’ta başlayacak”

Basketbol Federasyonu Başkanı Ertuğ Nasıroğlu, “23 Kasım’da Cumhurbaşkanlığı Kupası ile sezonun ilk resmi kupasını oynayacağız. Ondan önce 19 Ekim’den itibaren turnuvalar yapılacak. Büyük Erkekler Ligi’nde sezon ise 1-2 Aralık tarihlerinde başlayacak.

Kadınlar Ligi için de gerekli çalışmaları yapıyoruz. Lig için bana göre üç takım var. Ancak statü henüz netleşmedi. Bunun da çalışmasını biz yönetim kurulunda yaptıktan sonra kamuoyuna açıklayacağız. Bu arada Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nin bizden turnuva talebi var. Onun da büyük erkekler için mi, yoksa kadınlar için mi olacağı ile ilgili henüz karar vermedik” dedi.

 

“Lige sponsor bulduk”

Ligin isim sponsorluğu konusunda görüşme aşamasında olduklarını belirten Basketbol Federasyonu Başkanı Ertuğ Nasıroğlu, “Ülkemizin önemli bir bankası ile sponsorluk konusunda anlaşmak üzereyiz. Basketbolumuzu daha iyiye götürmek için çaba harcıyoruz. Önemli bir bankamızla ligin adı konusunda görüşmeler olumlu gidiyor. En yakın zamanda bunu açıklayacağız” açıklamasını yaptı.

“Tüzük Eylül’de kulüplere sunulacak”

Nasıroğlu, “Tüzükle ilgili sıkıntılar yaşadık. Yeniden bir tüzük yaptık. Şu anda hukukçularımız son rötuşlarını yapıyor. Eylül ayında da kulüplerimizin gündemine getireceğiz. Her şey bundan sonra daha güzel olacak” ifadelerini kullandı.

 

“Ben tek başıma hareket etmedim”
Ertuğ Nasıroğlu, “Kendi başıma hiçbir zaman karar almadım almıyorum da. Ben federasyon yönetimine danışıyorum ve oy birliğiyle çıkıyor kararlar. Lisans konusunda sorumlu arkadaş var, o rapor veriyor toplanıyoruz, fikir soruyoruz ve ona göre karar veriyoruz” şeklinde konuştu.

“Sosyal medyadan da ceza vereceğiz”

Basketbol Federasyonu Başkanı Nasıroğlu, “Artık tüzük ne derse o. Artık katı olacağız. Eğer kulüp yetkilisi, antrenör ve sporcu sosyal medyadan bize eleştiri bile yapsa ceza alacak. Ancak göreceksiniz bu defa da kötü olacağız. Bize kötü diyecekler” dedi.

“Üç devreli lig için para lazım”
Ertuğ Nasıroğlu bazı kulüp ve antrenörlerin isteğinin üç devreli lig konusu olduğu ancak burada maddi konuların ön plana çıktığını söyledi ve şöyle konuştu:

Ben de istiyorum. Ne kadar maç olursa o kadar iyidir. Tabi bunun da bir bütçesi var, federasyonun bir önceki Spor Dairesi Yönetimi bizim bütçemizi 30 bin TL azalttı. Şu anda 130 bin TL ile ligler yapıyoruz. Üç devreli lig demek para demek. Eğer Spor Dairesi bütçemizi düzeltirse neden olmasın.  Beklentilere karşılık vermeliyiz. Ama yine söylüyorum maddi konuları aşarsak o zaman sorun kalmaz” ifadelerini kullandı.

“Spor Dairesi’nden takımlara katkı istedik”

Spor Dairesi’nin Basketbol Liglerinde yer alan takımlara katkı yapmasını istediklerini belirten Nasıroğlu, “Sezon öncesi Basketbol Liglerimizde yer alacak takımlara Spor Dairesi’nden para ve malzeme yardımı istedik. Bunların maliyeti 60-70 bin TL civarında. Spor Dairesi bunu görüşerek karara bağlayacak, bizde kulüplere ileteceğiz” açıklamasını yaptı.

Başa dön tuşu