DAÜ farka koştu: 40-24 - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024
Spor

DAÜ farka koştu: 40-24

DAÜ farka koştu: 40-24

 Büyük bayanlarda Doğu Akdeniz ve genç bayanlarda da Şahlan Spor ile Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi rakiplerini yendiler

Hentbol Büyük Bayanlar Ligi’ne tek ve Genç Bayanlar Ligi’ne iki karşılaşma ile devam edildi.
Büyük bayanlarda Doğu Akdeniz ve genç bayanlarda da Şahlan Spor ile Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi rakiplerini yendiler.


DAÜ tutulmuyor: 40-24

Hentbol Büyük Bayanlar Ligi’nde yenilgisiz lider durumunda bulunan Doğu Akdeniz Üniversitesi, Esentepe’yi zorlanmadan 40-24 mağlup etti.
Karşılaşmayı baştan sona üstün oynayan Doğu Akdeniz Üniversitesi zorlanmadan 40-24 kazandı ve galibiyet serisine devam ederek liderliğini sürdürdü. Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden Ayşe 13 golle takımını sırtlayan isim oldu.

Şahlan “şahlandı”: 24-15

Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nda oynanan Genç Bayanlar Ligi maçında ev sahibi Şahlan Spor, Yakın Doğu Üniversitesi’ni 24-15 yendi.
Maçın ilk yarısında rakibine oranla daha iyi oynayan Şahlan devreyi 10-6 önde tamamladı.
İkinci yarıda Yakın Doğu Üniversitesi’nin çabaları sonuç vermedi ve maçı 24-15 Şahlan lehinde sonuçlandı. Karşılaşmada Şahlan’dan Feyza  8, YDÜ den Aysu 7 golle takımlarının en çok golüne imza attılar.

UKÜ farkı attı: 9-28

Gecenin ikinci genç bayan karşılaşmasında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi deplasmanda Akdeniz Spor Birliği’ni 28-9 yendi.
Yıldız bayanların şampiyon takımı olan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ilk devreyi rakibi karşısında 15-4, maçı da 28-9 farklı galip gelerek genç bayanlarda da şampiyonluğun en güçlü adayı olduğunu gösterdi. UKÜ takımının başarılı oyuncusu Büşra 11 gol atarak karşılaşmanın en çok golünü atan oyuncusu oldu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar