Elektrik borcu: 469 bin Üç federasyona: 700 bin! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Şubat 26, 2024
Spor

Elektrik borcu: 469 bin Üç federasyona: 700 bin!

Elektrik kesintisi

 

Atatürk Spor Salonu’nda önceki akşam oynanan Basketbol Büyük Erkekler Ligi finali elektrik kesintisi nedeniyle saunayı andıran bir ortamda oynandı. Elektrik Kurumu’na borcu olan bir diğer tesis Yüzme Havuzu ise kesintiden bir kez daha nasibini aldı


Devletin iki önemli tesisinin Elektrik Kurumu’na uzun süreden beri ödenmeyen 469 bin liralık borcu bulunurken Futbol Federasyonu’na 500 bin TL, Taekwondo ve Vücut Geliştirme’ye de 100’er bin TL verilmesi dikkat çekti

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın tartışma yaratacak icraatlarına bir yenisi daha eklendi.
Bir yanda bakanlığa bağlı Atatürk Spor Salonu ile Yüzme Havuzu’nun elektriği borcu gerekçesiyle elektriği bir kez daha kesilirken futbol, taekwondo ve vücutçulara oluk gibi para verildi.
Ülkemizi bir anda bastıran sıcaklar sebebiyle Atatürk Spor Salonu’nda basketbol finalleri hamamı aratmayacak bir ortamda oynanırken Atatürk Yüzme Havuzu’nun elektrik kesintilerine bir yenisi daha eklendi.

Salon, saunaya döndü

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu, devlet dairelerinin borcu yüzünden elektriklerini kesmeye devam ederken, aybaşı itibarı ile yeniden Atatürk Spor Kompleksi içinde bulunan Atatürk Spor Salonu, Antrenman Salonu ve Yüzme Havuzu’nun elektrikleri yeniden kesildi.
Bu üç yerin de borcunun yüksek olmamasına rağmen Spor Bakanlığı’nın muhasebesi henüz ödeme yapmaması nedeniyle Elektrik Kurumu bu üç yerin de elektriğini kesti.
Kesinti nedeniyle geçtiğimiz Atatürk Spor Salonu’na gidenlere zor anlar yaşadı.
Basketbol Büyük Erkekler Ligi final serisini izlemeye gelenler saunayı andıran salonda sıcaktan adeta terle banyo yaptı.

Elektrik kesik, üç federasyona 700 bin TL

Aşırı sıcakların bir anda bastırması ve salona elektriklerin kesilmesi hem sporculara hem de izleyenlere zor anlar yaşatırken, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı, üç federasyona toplam 700 bin TL katkı yapması dikkat çekti.
Bakanlar Kurulu kararı ile Futbol Federasyonu’na son taksit olarak beş yüz bin TL, KKTC düzenlenecek olan 9. GTF Dünya Taekwondo Şampiyonası için Taekwondo, Karate Aikido Kurash, Wushu Federasyonu’na ve Halter-Vücut Geliştirme Federasyonu’na da Vücut Geliştirme ve Fitness Dünya Şampiyonası için 100’er bin TL katkı yaptı.
Hükümet bir anda kasasından 700 bin TL federasyonlara aktarırken, Atatürk Spor Salonu ile Yüzme Havuzu’nun cüzi miktar olan borcunun sebebiyle elektriğinin kesilmesi ise dikkati çekiyor.
Atatürk Yüzme Havuzu’nun 282 bin lira olarak Atatürk Spor Salonu’nun ise 186 bin liralık elektrik borcu bulunuyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar