“Hedefimiz Süper Lig” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Mart 1, 2024
Spor

“Hedefimiz Süper Lig”

“Hedefimiz Süper Lig”

 

 1. Lig zirve mücadelesini 22. haftaya kadar ilk üç takım arasında sürdürmüş Ozanköy’ün, bu süreç içerisinde taraftarına Süper Lig heyecanını yaşatmış olduğunu belirten teknik direktör Seran Kaşif, son haftalarda yaşanan sakatlıkların yanı sıra Şenol’un kadro dışı kalmasının, takımı olumsuz yönde etkilediğini dile getirdi


 Play-off oynayacak takımların, kendilerini kanıtlamış kaliteli ve güçlü ekipler olduğunu belirten Kaşif, “Ancak şartlar ne olursa olsun Mormenekşe karşılaşmasından üç puan alarak ayrılmak zorundayız” dedi  

Coşkun KUTAY

Girne bölgesi takımlarından Ozanköy, Telsim 1. Ligi şampiyonluk yarışında uzun müddet bayrağı en önde taşımasına rağmen, daha sonra yaşadığı “beklenmedik” gelişmeler ve puan kayıplarından sonra 25. haftada Gönyeli’yi yenerek kafasını “play-off” potasının içine ancak sokabildi.
Son haftada da Düzkaya’yı evinde yenerek sıralamada + 1 puan avantaj sağladı ve statü gereği Mormenekşe’nin rakibi oldu. Mormenekşe karşılaşması ile ilgili hazırlıkları sürdüren teknik direktör Seran Kaşif, hafta sonu başlayacak olan play-off karşılaşmalarının yanı sıra, Mormenekşe maçı ile ilgili Havadis’e açıklamada bulundu.

“Şenol’un kadro dışı kalması takımı etkiledi”

Konuşmasının başında “Ozanköy, 1. Lig zirve mücadelesini 22. haftaya kadar ilk üç takım arasında sürdürmüş ve bu süreç içerisinde 4 hafta liderlik koltuğuna oturarak, taraftarlarına Süper Lig heyecanını yaşatmış bir takım. Ancak son haftalarda yaşanan sakatlıkların yanı sıra, kendisinden çok şey beklenen Şenol’un kadro dışı kalması, dar bir kadro ile yarışı sürdüren Ozanköy’ü olumsuz yönde etkiledi. Bu nedenle ilk etapta, Süper Lig hedefimizin gerçekleşebilmesi için, 25. haftada oynadığımız Gönyeli maçından en az bir puan çıkartarak Play-Off kalmayı ve daha sonra da Düzkaya’yı yenerek, + 1 puan avantajı ile karşılaşmalara başlamayı hedef edindik ve başardık” dedi.

“Kamuoyu, Düzkaya’ya yenileceğimiz duygusuna kapıldı”

“Düzkaya galibiyeti, bizim için çok önemli idi. Zira, spor kamu oyu ve bölge halkımız, Ozanköy’ün de Süper Lige çıkabilecek pozisyonda olduğunu göz ardı ederek, Düzkaya’ya yenileceğimiz duygusuna kapıldı. Bu nedenle almış olduğumuz 3-1’lik galibiyet, bizim de Süper Ligi ne kadar arzuladığımızın bir göstergesi oldu. Üstelik, Düzkaya’dan yediğimiz tek gol, kendileri ile yer değiştirmemizi ve + 2 avantaj puan ile karşılaşmalara başlamamızı engelledi. Ancak takımlar bu mücadeleye hangi + puanla başlarlarsa başlasınlar, alacağımız galibiyetler bizi hedefimize ulaştıracaktır.”

“Mormenekşe, iyi bir ekip”

“Play-off oynayacak takımlar, kendilerini ligde kanıtlamış, kaliteli ve güçlü takımlar. Nitekim ilk maçımızı oynayacağımız+ 3 puanlı Mormenekşe, çok tecrübeli oyunculara sahip iyi bir ekip. Ancak şartlar ne olursa olsun bu karşılaşmadan üç puanla ayrılmak zorundayız. Süper Lig’e çıkma hedef ve inancı içerisinde olan Ozanköy oyuncuları, bunu elde edebilmek için üst düzey mücadele sergileyeceklerine olan inancım tam.”

“Taraftar takımı yalnız bırakmamalı”

Kaşif konuşmasının sonunda taraftarlara da seslenerek, cumartesi günü Lefkoşa Atatürk Stadı’nda oynanacak olan bu karşılaşmada takımlarını yalnız bırakmamalarını ve müsabaka boyunca oyuncularını desteklemelerini istedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar