KıbrısManşet

Çocuklardan örnek davranış


Lefke İstiklal İlkokulu öğrencileri üretmenin ve yardımlaşmanın gururunu yaşadılar

Gürsel KARAGÖZLÜ

Lefke İstikal İlkokulu öğrencileri, yaratıcı etkinlikler gününde ürettikleri eserleri sergilediler.

Etkinlik okul müdürü Halil Çorba’nın konuşması ile başladı. Çorba, Öğrencilerin okulda öğrendiklerini öğretmenleri ve aileler ile birlikte gerçekleştirdiklerinden dolayı gururlu ve mutlu olduğunu söyleyerek, dördüncü sınıf öğrencileri Tara Bay, Nazime Sanlı, Hasan Özüer ve Ela Karakoyun’un kendi düşünceleri olarak Kanser Hastalarına Yardım Derneğine bağışlanmak için evlerinde yaptıkları yiyecekleri ve kendilerinin tasarlayarak yaptıkları ürünleri satarak kanser hastalarına destek olacaklarından dolayı büyük gurur duyduğunu söyleyerek etkinliğe katılan herkese teşekkür etti. Etkinlikte, minik öğrenciler kendilerinin yaptıkları ürünleri sergilerken, aileleri ile birlikte de çeşitli ürünler yaparak ziyaretçilere sundular. Etkinlikte, okul aile birliği üyeleri taze portakal sıkarak, çeşitli ürünler satarak katkı koyarken stajyer Öğretmen adayı öğrencilerin de miniklerin yüzlerini boyayarak okula maddi katkı sağladılar.

öğrenci veli

Etkinlik sonunda Okul Müdürü Halil Çorba, etkinliğe katkı koyan tüm Öğretmenlere, öğrencilere, velilere, ailelere, okul aile birliği üyelerine ve Kanser Hastalarına Yardım derneği için stant açarak katkı sağlayan dördüncü sınıf öğrencileri Tara Bay, Nazime Sanlı, Hasan Özüer ve Ela Karakoyun’a  teşekkür etti.

Etkilikte, öğrenciler, yarattıkları ürünleri sergilemenin mutluluğunu yaşarken velilerde miniklerin yarattıkları ürünlerden dolayı gurur duydular.

Etkinliğe, Müdür, Müdür Muavini, öğretmenler, öğrenciler, veliler, aileler ve bölge sakinleri katıldılar.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı