Cinsel taciz zanlısı 2 gün daha tutuklu kalacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 18, 2024
KıbrısManşet

Cinsel taciz zanlısı 2 gün daha tutuklu kalacak

(Kamalı Haber) – Lefkoşa’da meydana gelen cinsel taciz meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Ahmet Can Varan mahkeme huzuruna çıkarıldı.

(Kamalı Haber) – Lefkoşa’da meydana gelen cinsel taciz meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Ahmet Can Varan mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis çavuşu Hüseyin Ergüleç, olguları aktardı. Polis, 10.02.2023 tarihinde saat 20:00 raddelerinde Küçük kaymaklı-Lefkoşa’da, Şht. Mustafa Ahmet Ruso Caddesi üzerinde, kimliği meçhul, uzun boylu, gri pantolan, siyah ceket ve kapüşon takan erkek bir şahsın, cadde üzerinde yürümekte olan Lefkoşa’da  iki kadının üzerine, giymekte olduğu pantolonun fermuarı açık, cinsel organı dışarıda bir şekilde yürüyerek, müstehcen teşhirde bulunup, adı edilenlere hitaben cinsel davranışta bulunulduğunu ayrıca kadınlardan birinin omzuna eli ile vurup darp ederek adı edilene cinsel davranışta ve Cinsel Tacizde bulunulduğunu belirtti.


Polis, 10.02.2023 tarihinde saat 20.30 raddelerinde Lefkoşa Adli Şubeye gelen iki kadının şikayette bulunduğunu söyledi. Polis, aynı gün alınan şikayet üzerine tahkikata başlandığını ve 14.2.2022 tarihinde olay yeri ve çevresinde bulunan kamera görüntülerinin incelendiğini ve yapılan incelemede Cinsel Saldırıda bulunan şahsın Poliste methalder olduğu suçlardan dolayı 83 kaydı bulunan Ahmet Can Varan olduğunun tespit edildiğini belirtti.

Polis, aynı gün zanlının aleyhine derdest emri temin edildiğini ve akabinde Lefkoşa’da tespit edilip tutuklandığını söyledi. Polis, meslenin tahkikatının henüz devam ettiğini, olay mahallinin güzergahında bulunan ve henüz isimleri tespit edilemeyen şahıslardan ifade alınması gerektiğini belirtti.

Polis, zanlının serbest kalması halinde ifadesi alınması gereken tanıklara müdahale etme olasılığı olduğundan bu safhada zanlının 2 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlının 2 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
2
Üzüldüm
Hayran Kaldım
1
Hayran Kaldım
Facia
1
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar