Cihangir’e bak sen! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Şubat 4, 2023
Spor

Cihangir’e bak sen!

Cihangir’e bak sen!

Süper Lig’de şampiyon Çetinkaya ile birlikte, ikinci Yenicami, üçüncü Küçük Kaymaklı ve dördüncü Bağcıl’ı mağlup etmeyi başaran tek takım Cihangir oldu. Çetinkaya’ya sezonun ilk ve tek mağlubiyetini yaşatan Cihangir, buna karşılık ligde play-out oynamaktan son hafta kurtuldu

Ligde ilk 4 sıradaki takımları mağlup etmeyi başaran Cihangir beşinci Doğan’dan da ilk hafta puan almıştı. Yenicami’de üçüncü hafta takımın başına geçen teknik adam Osman Emiroğlu’na da kendi yönetimindeki ilk mağlubiyeti tattıran takım 16 hafta sonra yine Cihangir olmuştu


Cihangir’in geride kalan sezonda aldığı neticelerde dikkat çeken bir diğer başarısı ise puan alamadığı takım olmaması. Tüm takımlardan en az 1 puan almayı başaran Cihangir, ligin ilk üç sırasındaki takımla birlikte bunu başaran dördüncü takım

Ahmet ÖZSOY

Futbol Süper Ligi’nde 2012-2013 sezonunda ilk 4 sıradaki takımı mağlup etmeyi başaran tek takım Cihangir oldu. Ligi 37 puanla 7’nci sırada tamamlayan ve play-out oynamaktan son haftaya girilirken kurtulan Cihangir sezon boyunca bir türlü istikrarı yakalayamasa da zirvedeki takımlara karşı aldığı başarılı sonuçlar dikkat çekti.
Cihangir’in lig şampiyonu Çetinkaya’ya sezonun ilk ve tek mağlubiyetini tattırması yanında, sezonu ilk 5 sırada tamamlayan takımlara karşı da puan almayı başarması göze çarpıyor.

İlk 4’e karşı galibiyetleri var

Cihangir sezonun dördüncü haftasında Çetinkaya’yı 3-1 yenerken 17’nci haftada rakibine 3-0’la boyun eğmişti. Cihangir’in Çetinkaya karşısında aldığı 3 puan dışında, başka hiçbir takım sezon sonunda şampiyonluğu göğüsleyen sarı-kırmızılılardan 3 puan almayı başaramadı. İkinci Yenicami’ye karşı 6’ncı hafta 3-1 mağlup olan Cihangir, 19’uncu hafta maçında Gönyeli’de Yenicami’ye karşı 1-0 kazanırken, bu galibiyet aynı zamanda Yenicami’de teknik sorumluluk görevine 2.haftadan sonra gelen Osman Emiroğlu’nun ekibine yaşatılan ilk mağlubiyet olarak arşive yazıldı.
Lig üçüncüsü Kaymaklı’yı sezonun 11’inci haftasında 2-1 mağlup etmeyi başaran Cihangir, 24’üncü haftada rakibine 3-2 ile boyun eğmişti. Süper Ligi dördüncü sırada tamamlayan Bağcıl’a karşı ilk devre 3-0 mağlup olan Cihangir ikinci devre aldığı 3-0’lık galibiyetle rakibinden de 3 puan almayı başardı. Cihangir sezonun açılış maçında Doğan ile berabere kalırken, ikinci devre rakibine mağlup olmuştu ancak böylece sezonu beşinci tamamlayan takımdan da puan almış oldu.

Üç kez üst üste kazandı

Süper Lig’de 26 haftalık maratonda Cihangir bir türlü istikrarlı galibiyet elde edemedi. Sezonun 4-5, 22-23 ve 25-26’ncı haftalarında üst üste galip gelmeyi başaran Cihangir üç maç üst üste hiç galip gelemedi.
Cihangir’in 3 maç üst üste galip gelemediği gibi 3 maç üst üste aldığı yenilgiler var. Sezonun 6-7-8, 12-13-14 ve 16-17-18’inci haftalarında ardı ardına mağlubiyet yaşayan Cihangir ligin istikrarlı grafik çizemeyen takımları arasında.

Puan alamadığı takım yok

Cihangir’in tüm istikrarsız grafiği ve ligi yedinci sırada tamamlamasına rağmen ligde ayrı bir başarısı daha var. Cihangir 2012-2013 sezonunda Süper Lig’deki tüm takımlardan en az 1 puan almayı başardı.
Ligde sezonun ilk devresi ve ikinci devresinde karşılaştığı tüm rakipleri arasında iki maçta da mağlup olduğu takım bulunmazken, ligde bu başarıyı yaşayan sadece 3 takım daha var. Şampiyon Çetinkaya, ikinci Yenicami ve üçüncü Kaymaklı ile birlikte tüm takımlardan en az 1 puan almayı başaran dördüncü takım olan Cihangir’de gelecek sezon nasıl bir grafik sergileneceği merakla bekleniyor.

 

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar