SanatSinema

Chris Hemsworth 11 yılda zirveye çıktı2005 yılında Home and Away dizisiyle Avustralya’da dikkatleri üzerine çeken, 2009’da Star Trek ile sinema dünyasına giren Chris Hemsworth bugün dünyanın dikkatle takip ettiği bir Hollywood yıldızına dönüştü.

Marvel evreninde canlandırdığı şimşek ve gök görültüsü tanrısı Thor karakteriyle kariyerinin zirvesine çıkan ve bugün 37 yaşını kutlayan Hemsworth rol aldığı filmlerle konuşulmaya devam ediyor. İşte Chris Hemsworth’ü 11 yılda zirveye taşıyan filmler ve hayatı hakkında merak edilenler.

11 Ağustos 1983 yılında Melbourn’da dünyaya gelen Avustralyalı oyuncu Chris Heatmonth ortaokulundan mezun olduktan sonra Sidney’de Amerikan İngilizcesi ile oyuncu yetiştiren Screenwise Film&Tv Okulu’nda eğitim aldı. Çeşitli dizilerde rol alan Chris Hemsworth 2009 yılında Star Trek ile sinema dünyasına adımını attı.

2004 yılında Home and Away dizisinin Robbie Hunter rolü için seçmelere katılan fakat başarılı olamayan Hemsworth,  Home and Away dizisi Kim Hyde rolü için tekrar çağrıldı. Home and Away dizisi için Sydney’e taşındı ve dizide 185 bölüm oynadı. 2005 yılında Home and Away dizisindeki Kim Hyde rolü le Avustralya’da en iyi genç erkek yetenek dalında Logie ödülünü aldı.

 
Başa dön tuşu