Cezaevi kapasitesi: 625 Mahkum Sayısı: 844 - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Eylül 22, 2023
KıbrısManşet

Cezaevi kapasitesi: 625 Mahkum Sayısı: 844

kktc merkezi cezaevi

(Kamalı Haber) Cezaevi Müdürü Fatih Erdoğan, Başkan Aksun Kıdemli Yargıç Vedia Barkın ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan heyetin talebi üzerine dün mahkemeye gelerek, cezaevinin son durumuyla ilgili bilgiler verdi.  Erdoğan, mahkumların 3, 10 ve 14 kişilik koğuşlarda kaldığını belirtti.

Erdoğan, mahkumlara televizyon, klima ve buzdolabı sağlandığını, günde 3 öğün yemek verildiğini söyledi. Erdoğan, mahkumların devlete günlük maliyetinin 736 TL olduğunu söyledi. Yeni cezaevinin kapasitesinin 625 kişi olduğunu kaydeden Erdoğan, şu anda 844 kişinin bulunduğunu belirtti. 844 kişinin günlük maliyeti ise 621 bin 184 TL.


Erdoğan, bu nedenle 10 kişilik koğuşları 14’e çıkardıklarını söyledi. Toplam 345 personelle iki cezaevini idare etmeye çalıştıklarını kaydeden Erdoğan, personel eksikliğine vurgu yaptı. Erdoğan, ayrıca çocuk ve gençlere ayrı koğuşlar hazırlandığını belirtti.

Başkan Aksun ise cezaevi koşullarının iyileştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı. İki kişinin cezaevinde öldüğünü söyleyen Aksun, acil sağlık ekibinin bulundurulması gerektiğini söyledi.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar