BasketbolSporSürmanşet

Çetinkaya’dan 30 yıllık galibiyet


Basketbol Erkekler Ligi’nde Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni farklı yenen Çetinkaya’da koç Kadri Alagöz, Havadis’e açıklamalarda bulundu

 

Tonguç KOTAK

 

Basketbol Erkekler Ligi’nde önceki akşam Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni 98-66 yenerek 30 yıl sonra döndüğü ligde galibiyet almanın verdiği mutluluk yaşanıyor.

Koç Kadri Alagöz, Doğu Akdeniz Üniversitesi galibiyeti ile ilgili olarak Havadis’e açıklamalarda bulundu.

 

30 yıl sonra kazanmak

Sarı kırmızılı ekibin koçu Kadri Alagöz maç sonunda mutlu olduğunu belirterek, “1980-90 yıllarına damga vurarak 7 kez lig şampiyonluğu kazanan Çetinkaya 90 yılında basketbol şubesini kapatmış ve 30 yıl sonra yeni Başkan Ceran Tunalı ve yönetim kurulunun aldığı karar ile yeniden liglere dönmüştür.

Genç ve yetenekli bir takım kurmayı hedefleyerek bu takımın kalıcı olması için sıfırdan başlanmıştır. Bu yetenekli oyuncu gurubunun savaşçı mücadeleyi bırakmayan oyun anlayışını geliştirerek yolumuza devam edeceğiz” dedi.

 

Güzel ve zevkli bir maç oldu

Alagöz, Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni 32 sayı farkla 98-66 yenerken takımının iyi oynadığını belirterek, “güzel ve zevkli hızlı bir maç oldu. Başta takımımı ardından da Doğu Akdeniz Üniversitesi ve koçları Cüneyt hoca’yı da göstermiş oldukları mücadeleden dolayı tebrik ederim. 30 yıl sonra gelen bu galibiyet Çetinkaya camiasına helal solsun. Bizler çalışmaya devam ederek Çetinkaya’yı daha iyiye taşımak için çaba harcayacağız.”açıklamasını yaptı.Başa dön tuşu