BasketbolSpor

Erten: Tüm KKTC’ye teşekkürler


Anadolu Efes ile Eurolague şampiyonu olan kadroda yer alan Erten Gazi, Spor Gündem’e mesajı ile konuk oldu

BRT 1 HD’de dün Spor Gündem’e mesajla konuk olan Anadolu Efes ile Euroleague şampiyonluğunu kazanan Erten Gazi olurken, anne Ayten stüdyo ve baba Uğur Gazi de skype bağlantısı ile programda yer aldılar.

Gazi ailesi, Erten’in Anadolu Efes macerasını Yeşim Tuncel ve Tonguç Kotak’ın programı Spor Gündemi’nde anlattılar.

 

Erten çok mutlu

Anadolu Efes’in dün gece başlayan ING Basketbol Erkekler Ligi final serisi maçı nedeniyle mesajla programa katılan Erten Gazi, KKTC halkına verdikleri destekten dolayı çok teşekür etti.

Erten Gazi “maç sonunda kendisine gösterilen ilgiden ve sosyal medyadan verilen mesajlar karşısında duygulandım. Gençler benim yolundan gitmek isterse hem kendileri hem de aileleri fedakarlık yapmalıdır. Ben ve ailem öyle yaptık. Benim yolumdan gelmek isteyenler de ayni yolu izleyip ve çok çalışmaları lazım.”dedi.

 

Anne ve babadan da açıklamalar var

Spor Gündem’in stüdyo konuğu olan anne Ayten Gazi de programda çarpıcı açıklamalar yaptı.

Gazi, “Erten ile hem eğitim hem de spor konusunda anlaşarak yola öyle çıktık. Çok zor koşullardan geçmemize rağmen oğlumuz başarılı oldu. Hem lise hem de üniversite döneminde de Erten başarı ile spor yaşantısını da sürdürdü. Anadolu Efes’te de iyi başladı ve öyle de gidiyor. Erten’in başarısından sonra çok aile çocuklarının da bu yoldan gitmesini istediklerini söylemesi beni de eşimi de mutlu etti.”dedi.

 

Uğur Gazi’den de açıklamalar

Programa Skype bağlantısı ile katılan Uğur Gazi de hem Erten’in başarısını anlattı hem de kendilerini tebrik eden insanları görmekten mutlu olduğunu belirtti.

Gazi, “Bize gelen tebrikleri Erten’e ilettim ve o da memnun oldu. Aileler ve çocuklar, Erten’in yolundan nasıl gidebiliriz demeleri de beni son derece mutlu etti. Bu ortamda aileler ile çocuklar bu yolda yürümek istiyorlarsa çok çalışarak ve doğru kararlar vererek bu yola çıkmaları gerekiyor” açıklamasını yaptı.Başa dön tuşu