Köşe Yazarları

Çetinkaya küllerinden doğdu sıra DAÜ’de


Basketbolda bir döneme damga vuran Çetinkaya önceki akşam Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni 98-66 yenerek 30 yıl aradan sonra galip gelmeyi başardı.

Sarı kırmızılılar koç Kadri Alagöz ile yeniden döndüğü ligde Açılış Kupası’nda yer aldı ama fazla etkili olamadı. Erkekler Ligi’nde ise genç ve basketbola aç bir kadro ile yola çıktı. İkinci maçında Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni yenerek 30 yıl sonra kazanmayı başardı.Ceran Tunalı başkanlığındaki yönetim basketbola girmekle ne kadar doğru iş yaptıklarını bu galibiyet haklı çıkarıyor. Bu takıma Çetinkaya’nın önemli iş adamları biraz destek verse bu takım ligin kalıcı takımı olur.

Kadrosunda Basketbol Federasyonu Başkanları Okan Donangil’in oğlu Ertuğrul, yine eski başkan Levent Çağdal’ın oğlu Fuat, basketbolumuzun önemli isimlerinden Gökmen Öder ve Fatoş Öder’in oğlu Kağan, eski kurt Çağakan Kılıç, genç yıldız Can Galatyalı, Doğukan Doğu, Emre Çeliktaşlılar, yabancılar Dıon ve önceki akşamın yıldızı Jamas’lı kadro idman ve maç yaptıkça daha iyi olacak.

Bu takıma yıllar önce Çetinkaya formasını ıslatan Hüseyin Ercantan’ın oğlu Sayar da girerse Çetinkaya daha da iyi olacak. Bu sezon kısa bir lig izliyoruz ama bu takıma güvenilirse hem basketbolumuz iyi bir takım kazanır, hem de Çetinkaya küllerinden yeniden doğar. Başkan Ceran Tunalı ve yönetimi, koç Kadri Alagöz’ün hareket alanını genişletirse bu Çetinkaya çok ama çok iyi işler yapacaktır.

Gelelim Doğu Akdeniz Üniversitesi’ne.

Kimse bana kızmasın.

Sosyal medyada yazdığım bir cümle için DAÜ camiası ayağa kalktı.

Ben Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin potansiyelinin daha iyi olmasını isteyenlerdenim. Beni ne Cüneyt, ne Enver ne de Cemal hoca eleştirmesin. DAÜ koskoca Mağusa’yı temsil ediyor.

Evet takım genç, ama bu takıma iki tane iyi yabancı ile iyi iş yaparlar.

Şimdi bana yine kızacaklar biz okula gelenlerle oynarız diyecekler ama ben ısrarcıyım. İki iyi yabancı bulup getirilirse bu yetenekli gençlerin de hevesini kırılmaz.

Bu takım genç ama umut vaat ediyor. Bu takım geleceğin takımını oluşturuyor ama bir iki takviye ile bu çocukları bu ligde ezdirmeyin.

Ben DAÜ’nün kötü olmasını istemem. Rektör Aykut Hocanın benim çok ama çok eski arkadaşım. Onun olduğu yerde bir yarışmacı takım kurulmalıdır. Gençler bir noktaya kadar oyunda kalabiliyorlar sonrası zaten malum. Ben asla DAÜ düşmanı değilim.

Mağusalı olarak aksine DAÜ’nün bu lig için önemli olduğunu düşünüyorum.

Çetinkaya nasıl küllerinden yeniden doğduysa şimdi sıra Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde.

 Başa dön tuşu