KıbrısManşet

CAS çalışanlarına işçi formülü


Başbakanlık, CAS (Cyprus Airport Services) mağdurlarının devlette istihdam edilmesi için Maliye Bakanlığından yetki istedi

YETKİ KADAR İSTİHDAM: Başbakanlık Müsteşarı Ömer Köseoğlu, Maliye Bakanlığından yetki verilmesi halinde istihdamın talep doğrultusunda bakanlıklara yapılacağını kaydetti. Müsteşar Köseoğlu, “45,50 veya 60 kişi, yetki verilmeden tam sayı belirtmek doğru değil” dedi

YILLARI, NİTELİĞİ, İHTİYACINA GÖRE: Müsteşar Köseoğlu, Maliye Bakanlığından yetki verilmesi halinde yapılacak olan istihdamda, kişinin CAS’taki yıllarının ve ihtiyaç durumunun dikkate alınacağını kaydetti. Köseoğlu, istihdamların ayrıca kişinin evsafına (niteliğine) göre yapılacağını söyledi

Duygu ALAN

CAS (Cyprus Airport Services) mağdurları için işçi formülü üretildi. Başbakanlık, CAS mağdurlarından bir kısmının bakanlıklarda geçici işçi olarak istihdam edilmesi için Maliye Bakanlığı’ndan yetki istedi.

Havadis’e konuşan Başbakanlık Müsteşarı Ömer Köseoğlu, Maliye Bakanlığı’ndan yetki verilmesi halinde yapılacak olan istihdamda, kişinin CAS’taki (Cyprus Airport Services) yıllarının ve ihtiyaç durumunun dikkate alınacağını kaydetti.

45-60 arası istihdam

Başbakanlık Müsteşarı Ömer Köseoğlu, eski CAS çalışanı 100’ün üzerinde kişi olduğunu ancak yetki verilmeden kaç kişinin istihdam edileceğine ilişkin bir bilgi paylaşmanın doğru olmayacağını ifade etti.

Müsteşar Köseoğlu, “Yetki verilmesi halinde CAS çalışanlarından yıllarına ve ihtiyaç durumlarına göre istihdam edilecek. Ancak 45,50 veya 60, yetki verilmeden tam sayı belirtmek doğru değil” dedi.

Evsafına göre istihdam

Başbakanlık Müsteşarı Ömer Köseoğlu, konuya ilişkin Havadis’e yaptığı açıklamada, yetki verilmesi halinde verilen yetki kadar eski CAS çalışanın Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nda ve diğer bazı bakanlıklarda istihdam edileceğini açıkladı.

İstihdamların kişinin evsafına (niteliğine ) göre yapılacağını da kaydeden Müsteşar Köseoğlu, “Zaten bakanlıklarda da talep var. Odacı, temizlikçi vs. istihdamlar kişinin evsafına göre yapılacak” dedi.

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı