KıbrısManşet

Çağıner: Türkiye Cumhurbaşkanı’na böyle bir tepki kabul edilemez!

Çağıner: Bir buçuk yılda bizden hiçbir şeyini esirgemeyen Türkiye Cumhurbaşkanı'na böyle bir tepki kabul edilemez!


Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanı Dimağ Çağıner, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı Meclis toplantısının boykot edilmesine yönelik kararlıları eleştirdi.

Çağıner sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, ”Protesto edilen kişi Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı. Bir pandemi sürecinden geçmekteyiz; çok zor bir süreç. Şimdi sadece bir buçuk yılda bizden hiç bir şeyini esirgemeyen Türkiye Cumhuriyeti nin başı olan ve bir fiil KKTC için bu destek kararlarını alan Cumhurbaşkanı KKTC meclisinde konuşma yapacak ve siz protesto edip katılmayacaksınız.” diyerek bunun kabul edilemez bir tepki olduğunu dile getirdi. 

Çağıner’in paylaşımı şöyle:

Protesto edilen kişi Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı. Bir pandemi sürecinden geçmekteyiz; çok zor bir süreç. Birçok eksik karar ve yanlış kararlar alındı ve alınmaya devam ediliyor. Bir tek sağlık alt yapımız önce sağlıkçılarımız sonra Türkiye Cumhuriyeti sayesinde öyle veya böyle tıkır tıkır çalıştı. Türkiye Cumhuriyeti devleti pandemi içinde hastaane yaptı, bir tek gün aşısız bırakmadı ve benim bilmediğim nicelerini yolladı. Para gönderdi maaşlar ödendi en azından kamu iflas etmedi hatta 13. Maaş bile ödendi. Hibeler verildi. Şimdi sadece bir buçuk yılda bizden hiç bir şeyini esirgemeyen Türkiye Cumhuriyeti’nin başı olan ve bir fiil KKTC için bu destek kararlarını alan Cumhurbaşkanı KKTC meclisinde konuşma yapacak ve siz protesto edip katılmayacaksınız. Kabul edilemez bir tepki en azından benim açımdan öyle. Hoş geldiniz Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı.

 Başa dön tuşu