Hava DurumuManşet

Bugün 16.00-20.00 saatleri için turuncu alarm


Rum Meteoroloji Dairesi bugün saat 16.00 ile 20.00 arasında yağmur ve şiddetli hava koşulları nedeniyle turuncu uyarı yayınladı.

Rum Meteoroloji Dairesi bugün saat 16.00 ile 20.00 arasında yağmur, gök gürültüsü ve şiddetli hava koşulları nedeniyle turuncu uyarı yayınladı. Yapılan açıklamada rüzgarın 4-5 bofor şiddetinde esmesinin beklendiği ve sağanak oranının yüksek olduğu belirtildi.

Sıcaklık, iç kesimlerde 17 C’ye, kıyı bölgelerinde 19 C ila 21 C’ye ve dağlarda 8 C’ye yükselecek.

Yağışlı hava sürecek

Kıbrıs’ın birçok bölgesinde dün etkili olan sağanak yağış, bugün de devam edecek. Meteoroloji Dairesi’nin haftalık hava durumu tahmin raporuna göre, 15-21 Aralık tarihleri arasında, en yüksek hava sıcaklığı iç kesimlerde ve sahillerde 17-20 derece dolaylarında seyredecek. Bölgenin, periyodun bugün ve yarın alçak basınç ve buna bağlı cephe sistemleri ile soğuk ve nemli, diğer günlerde ise alçak basınç sistemi ile serin ve nemli hava kütlesinin etkisi altında kalması bekleniyor. Rapora göre Cuma günü az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu ve yer yer sağanak yağmurlu; Cumartesi parçalı bulutlu ve öğleye kadar yer yer sağanak yağmurlu olacak. Pazar ve pazartesi günlerinin ise parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, raporun kapsadığı periyodun ilk günleri güney ve doğulu; diğer günlerde ise kuzey ve batılı yönlerden orta kuvvette zaman zaman kuvvetli esecek.Başa dön tuşu