FutbolSpor

Bu sene de gurbette


Süper Lig ekiplerinden M.A.Yeşilova’nın futbol sahasının zemini yenilenmesi için kazılmıştı ancak uzun süredir ayni şekilde duruyor

BAYRAMDAN SONRA GÜNDEMDE:
Alsancak Yeşilova’nın futbol saha zemini geçtiğimiz sezon sonunda kulüp başkanı Redif Nurel tarafından şahsi girişimleri ve iş makineleri ile sürülmüştü. Zemininden yaklaşık yarım metre kazılan ve eski toprağı atılan saha uzun süredir atıl durumda idi ancak Başbakan Ersin Tatar, bayramdan sonra sahada inceleme başlatılması talimatını verdi

Ahmet ÖZSOY

Futbol Süper Lig’in yeşil-beyazlı ekiplerinden Merit Alsancak Yeşilova geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezon da kendi köyünden ve kendi sahasından uzak kalacak.

Alsancak Hidayet Çağlar Stadı’nın bozuk olan zemininden şikayet eden ve kendi sahasında maç oynamayı kabul etmeyerek Karaoğlanoğlu sentetik zeminli futbol sahasına taşınan Alsancak Yeşilova yeni sezonda da iç saha maçlarını Karaoğlanoğlu’nda oynayacak.

Geçtiğimiz sezonun tamamlanması ile kulüp başkanı Redif Nurel kendi imkanları ve iş makinelerini sahaya sokarak zemini temizlemişti ve yaklaşık yarım metre derinliğinde sahayı kazarak çıkan toprağı da saha dışına taşımıştı.

Yeni toprak taşınması gereken ve alt yapısı yenilenerek yeniden ekilmesi gereken sahada ne yazık ki beklenen çalışma başlamadı.

BAŞBAKAN TALİMATI VERDİ

Merit Alsancak Yeşilova Başkanı Redif Nurel takımın yeniden kendi sahasına dönmesi için Başbakan Ersin Tatar ile randevu alarak saha konusunu gündeme taşıdı.

Spordan sorumlu olan ve sporun içinden çıkan Başbakan Ersin Tatar’a konuyu aktaran kulüp başkanı Nurel, Tatar’dan yardım istedi.

Yapılan görüşmenin ardından Başbakan Tatar Spor Dairesi’nden teknik elemanlar ile görüştü ve bayram tatili sonrası sahada inceleme başlatılarak gerekenin yapılması talimatını verdi.

Yeni sezonun ilk devresine yetişmeyecek olan sahada çim ekim çalışmalarının kış döneminden önce yapılması bekleniyor.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı