Bu acıya yürek dayanamaz - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Nisan 22, 2024
KıbrısManşet

Bu acıya yürek dayanamaz

Adıyaman’daki İsias Otel enkazında cansız bedenlerine ulaşılan cenazelerimiz KKTC’ye getirilmeye başlandı.

Türkiye’de meydana gelen deprem sonucu Adıyaman’da İsias Otel’in enkazında yaşamını yitiren Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşlarının bir bölümü ülkeye getirildi.

Adıyaman’dan ülkeye sabah saat 03.30 sıralarında getirilen 7’si öğrenci, 2’si öğretmen ve biri veli olmak üzere 10 vatandaşın naaşını, Ercan Havalimanında aileler ile arkadaşları ve sevenleri karşıladı.


Arama kurtarma çalışmalarında cansız bedenlerine ulaşılan 10 kişi için devlet töreni düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Meclis Başkanı Zorlu Töre, Başbakan Ünal Üstel, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, Ana Muhalefet CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, bakanlar, milletvekilleri, askeri erkan ve diğer yetkililerin de yer aldığı karşılamada, gözyaşları içinde duygulu anlar yaşandı.

Naaşların getirildiği uçakta, arama kurtarma çalışmalarına katılan ekiplerin bir kısmı ile aileler ve deprem bölgesinden kişiler de ülkeye geldi.

Şampiyoanaya katılmak üzere Adıyaman’a giden Gazimağusa Türk Maarif Koleji kız ve erkek takımlarından oluşan kafile, 6 Şubat Pazar sabaha karşı meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremde, kaldıkları İsias Otel’in çökmesi sonucu enkaz altında kalmıştı.

Enkaz altındakilere ulaşmak için İsias Otel enkazında halen aralıksız bir  çalışma yürütülüyor.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
1
Huzurlu
Hahaha
1
Hahaha
Üzüldüm
2
Üzüldüm
Hayran Kaldım
2
Hayran Kaldım
Facia
3
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar