Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen BTM 2. Ligi gruplarına 3. hafta maçlarıyla devam edildi
ZİRVEDEKİLER: Ligde 3. hafta sonunda 1.Grupta Yarköy, 2.Grupta Çayönü, 3.Grupta Türkmenköy, 4.Grupta Dilekkaya, 5.Grupta Dikmengücü ve 6.Grupta Zümrütköy liderlik koltuğunda yer aldı
Okan KARADEMİR
Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen BTM 2. Ligi gruplarına 3. hafta maçlarıyla devam edildi.
Toplam 28 takımın 6 ayrı grupta mücadele verdiği ligin 3. haftasında oynanan 12 karşılaşmada toplam 36 gol kaydedildi.
1 maçın beraberlikle sonuçlandığı haftada 9 takım evinde galip gelirken 2 takım da deplasmanda 3 puana uzandı.
Ligde 3. hafta sonunda 1.Grupta Yarköy, 2.Grupta Çayönü, 3.Grupta Türkmenköy, 4.Grupta Dilekkaya, 5.Grupta Dikmengücü ve 6.Grupta Zümrütköy liderlik koltuğunda yer aldı.
Bu arada 3. hafta maçlarının ardından 4’er takımlı 3. Grup ve 5. Grupta ilk devre sona ermiş oldu.
Çift devre lig şeklinde oynanan BTM 2. Ligi’nde grup maçları sonunda 6 grup birincisi ile en iyi 2 grup ikincisinden oluşacak 8 takım çeyrek finalde mücadele edecek.
- HAFTA SONUÇLARI:
1.Grup
İ. Trabzon-Boğaziçi: 2-1
Yarköy-Bahçeli: 4-0
2.Grup
- Canbulat-Güvercinlik: 1-3
Çayönü-Mutluyaka: 2-1
3.Grup
İncirli-Kırıkkale: 2-2
Türkmenköy-Pile: 2-1
4.Grup
Düzova-Haspolat: 4-1
Dilekkaya-Yeniceköy: 4-0
5.Grup
Dikmengücü-D. Şirinevler: 1-0
Alayköy-Pınarbaşı: 0-1
6.Grup
Gayretköy-Zümrütköy: 2-1
Sadrazamköy-Serhatköy: 1-0
- HAFTA PROGRAMI
1.Grup
12 Mayıs Cumartesi
Karadeniz 61-Yarköy
Bahçeli-İ. Trabzon
2.Grup
13 Mayıs Pazar
Mutluyaka-Baf Canbulat
Tuzla-Çayönü
3.Grup
12 Mayıs Cumartesi
Pile-İncirli
Türkmenköy-Kırıkkale
4.Grup
13 Mayıs Pazar
Balıkesir-Dilekkaya
Yeniceköy-Düzova
5.Grup
12 Mayıs Cumartesi
Pınarbaşı-Dikmengücü
Alayköy-D. Şirinevler
6.Grup
13 Mayıs Pazar
Kalkanlı-Sadrazamköy
Serhatköy-Gayretköy
PUAN DURUMLARI
1.Grup
Takım O G B M A Y AV P
1.Yarköy 3 1 2 0 7 3 4 5
2.İ. Trabzon 2 1 1 0 4 3 1 4
3.Bahçeli 2 1 0 1 1 4 -3 3
4.Boğaziçi 3 0 2 1 4 5 -1 2
5.Karadeniz 61 2 0 1 1 2 3 -1 1
2.Grup
Takım O G B M A Y AV P
1.Çayönü 3 3 0 0 6 1 5 9
2.Güvercinlik 3 1 1 1 4 3 1 4
3.Mutluyaka 2 1 0 1 2 2 0 3
4.Tuzla 2 0 1 1 1 2 -1 1
5.Baf Canbulat 2 0 0 2 1 6 -5 0
3.Grup
Takım O G B M A Y AV P
1.Türkmenköy 3 3 0 0 6 1 5 9
2.Pile 3 1 1 1 6 3 3 4
3.İncirli 3 0 2 1 3 4 -1 2
4.Kırıkkale 3 0 1 2 2 9 -7 1
4.Grup
Takım O G B M A Y AV P
1.Dilekkaya 3 3 0 0 9 1 8 9
2.Balıkesir 2 2 0 0 3 1 2 6
3.Düzova 2 1 0 1 5 3 2 3
4.Yeniceköy 2 0 0 2 0 5 -5 0
5.Haspolat 3 0 0 3 2 9 -7 0
5.Grup
Takım O G B M A Y AV P
1.Dikmengücü 3 3 0 0 6 0 6 9
2.D. Şirinevler 3 2 0 1 6 4 2 6
3.Pınarbaşı 3 1 0 2 2 6 -4 3
4.Alayköy 3 0 0 3 2 6 -4 0
6.Grup
Takım O G B M A Y AV P
1.Zümrütköy 3 2 0 1 12 5 7 6
2.Gayretköy 2 2 0 0 4 1 3 6
3.Kalkanlı 2 1 0 1 4 4 0 3
4.Sadrazamköy 3 1 0 2 4 11 -7 3
5.Serhatköy 2 0 0 2 2 5 -3 0
GOL KRALLIĞI
1.Grup
Doğuhan Aktaş Yarköy 3
Eren Erdelhan Yarköy 2
Ümit Yazıcı Boğaziçi 2
2.Grup
Meyti Ateş Güvercinlik 4
Mehmet Bayır Çayönü 2
Baki Aşcıbaşı Mutluyaka 1
3.Grup
Asilkan Sadıkoğlu Türkmenköy 3
Ekrem Keleşzade Türkmenköy 2
Oğuzhan Duran Kırıkkale 2
4.Grup
Hüseyin Melhem Dilekkaya 4
Veli Yürükoğulları Düzova 3
Nedim Kaplan Balıkesir 2
5.Grup
Mehmet Atmaca D. Şirinevler 2
Mehmet Demir D. Şirinevler 2
Oytun Çorba Dikmengücü 2
6.Grup
Ali Sayalan Zümrütköy 4
Fadıl Özaşık Zümrütköy 3
Murat Şanyol Kalkanlı 3