Böylesine pes doğrusu! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Şubat 25, 2024
KıbrısManşet

Böylesine pes doğrusu!

Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan Osman Aydeniz, üç yıl KKTC’de elini kolunu sallayarak gezdi. Birçok suça ismi karışan Aydeniz, önceki gün polise giderek teslim oldu

Devrim DEMİR

‘Uyuşturucu’ ve ‘Hırsızlık’ suçları yüzünden, İngiltere’nin en çok arananlar listesinde yer alan ve üç yıldır KKTC’de elini kolunu sallayarak suç işlemeye devam eden Osman Aydeniz, Mağusa’dan sonra Girne’de karıştığı bir suçtan dolayı, önceki gün polise giderek teslim oldu.


Başka bir suçtan ötürü poliste tutuklu bulunan H.T.’nin şikâyeti üzerine, “Zorla alıkoyma” ve “Adam kaçırma” suçlarından tutuklanan Osman Aydeniz, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Meltem Dündar, zanlı aleyhindeki soruşturmanın yeni başladığını ifade ederek, 3 gün tutukluluk emri verdi.

Silah aranıyor

Mali Suçlarla Mücadele Şubesi’nde görevli Polis Çavuşu Yahya Suiçmez, zanlı Osman Aydeniz’in “Zorla alıkoyma” ve “Adam kaçırma” suçlarından tutuklandığını anlattı.

Polis çavuşu, zanlı aleyhinde 8 Eylül’de suç duyurusunda bulunulduğunu belirterek, başka bir suçtan tutuklu bulunan H.T.’yi, Çatalköy’de silah zoru ile 2 Haziran-10 Eylül tarihleri arasında zorla alıkoyduğu yönünde hakkında suç duyurusu olduğunu söyledi.

Suiçmez, zanlı Aydeniz’in önceki gün polise giderek teslim olduğunu, birçok ifade verdiğini kaydetti.

Olayda kullanılan silahın henüz bulunmadığını kaydeden Suiçmez, soruşturmanın selameti için Aydeniz’in 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar