KıbrısManşet

“Bonzaili sigara içip çıldırdılar”


 

Devrim DEMİR

Girne’de hız limitini aştığı gerekçesi ile durdurulan kiralık araçtan uyuşturucu atarken suçüstü yakalanan Uğur Çolak’ın ve polisleri darp ederek kaçtıktan 5 gün sonra Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’ne giderek teslim olan Onur Şah ve Yunus Emre Koç aleyhindeki soruşturma devam ediyor.

Tutukluluk süreleri dolan zanlılar dün ek süre talebi ile yeniden Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Yargıç Gökhan Asafoğulları, zanlılar hakkında yürütülen soruşturmanın ciddiyetine dikkati çekerek 3’ergün daha tutuklu kalmaları talebinde bulundu.

1

Analiz sonuçları bekleniyor

Duruşmada zanlılar hakkındaki iddiaları aktaran polis, Uğur Çolak, Onur Şah ve Yunus Emre Koç’un  “Kanunsuz Uyuşturucu Madde (sentetik Cannabinoid) Tasarrufu” suçundan tutuklandığını söyledi.

Polis, zanlı Uğur Çolak adına kiralanmış olan ve Onur Şah tarafından kullanılan kiralık aracın hız limitini aştığı gerekçesi ile görevli polis ekipleri tarafından durdurulmak istendiğini belirtti. Zanlıların aracı durdurduktan sonra, görevli trafik polislerini darp edip kaçtıklarını aynı araçta bulunan zanlı Uğur Çolak’ın ise suçüstü yakalandığını ifade etti. Polis, zanlılar Onur Şah ve Yunus Emre Koç’un ise önceki gün polise gelerek teslim olduğunu belirtti. Zanlılar hakkında başlatılan soruşturmanın devam ettiğini kaydeden polis, yapılan araştırmada uyuşturucu maddeyi zanlı Çolak’ın araca getirdiğini, bir miktarını sarması için zanlı Yunus Emre’ye verdiğini ve sarılan bir adet içerisinde bonzai olan sigaranın her üç zanlı tarafından içildiğine dair tespit yaptıklarını kaydetti. Polis, bulunan uyuşturucu maddenin analiz sonuçlarının da henüz gelmediğini belirterek zanlıların 3 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

2

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı