KıbrısManşet

Bir kadın daha hunharca öldürüldü


KKTC yine bir kadın cinayeti ile sarsıldı. Gönyeli Akgünler Sokak’ta 45 yaşındaki Gülbahar Ulutan temizlik için gittiği evde bıçaklanarak vahşice öldürüldü. Bu cinayet 2018 yılında kayıtlara geçen 2’inci kadın cinayeti oldu

“İMDAT” DİYE BAĞIRDI: Akgünler Sokak sakinleri Gülbahar Ulutan’ın “imdat” çığlıklarını duyarak eve koştu. Yaralı olarak bulunan kadına ilk müdahaleyi yakınlarda bulunan Dr. Nesil Bayraktar yaptı. Ulutan, hemen hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı

DUVARDAN ATLAYARAK KAÇTI: Komşular eve gittiği anda katil zanlısı Fatih Çıkrıkçı arka bahçe duvarından atlayarak kaçtı. Bölgedeki bir inşatta çalışan işçiler Çıkrıkçı’yı cinayet öncesinde evi gözetlerken ve sonrasında kaçarken gördü

1 HAFTA EVİ GÖZETLEDİ: Görgü tanıklarına göre zanlı cinayetin ardından bölgeden kaçarken üzerinde mavi kot pantolon ve kareli gömlek vardı. Bazı mahalle sakinleri zanlı Çıkrıkçı’nın son 1 haftadır birçok kez evi gözlediğini öne sürdü 

ÇOK KAN KAYBETTİ: Kesin ölüm sebebi otopsi sonrasında belirlenen Gülbahar Ulutan’ın aldığı bıçak darbeleri sonucu çok fazla kan kaybettiği öğrenildi. Otopside ölüm sebebinin delici/kesici alet yaralanması ile büyük damar kesisi ve dış kanama sonucu olduğu tespit edildi.

Eniz ORAKCIOĞLU

Gönyeli’de Akgünler Sokak’ta dün saat 10:30 sıralarında bir evde haftalık ev temizliğine giden 45 yaşındaki Gülbahar Ulutan birkaç yerinden bıçaklanarak öldürüldü. Olayda ağır yaralanan Gülbahar Ulutan, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ulutan, saat 11:30 sıralarında, yaşamını yitirdi.

Olay, temizlik yaptığı esnada yaşandı

Havadis’in cinayetin işlendiği mahalle sakinlerinden aldığı bilgilere göre Gülbahar Ulutan, öldürüldüğü Suay Paralik’e ait eve haftada bir temizlik için gitmekteydi. Saldırganın Ulutan’ı temizlik yaptığı sırada ve kapı pencere açıkken bıçakladığı öğrenildi.

Komşular çığlıkları duyup koştu

Cinayetin yaşandığı sırada bahçede olan iki komşu çığlık sesi ile kapıya gitti. Kapı kapalı olduğu için anında müdahale edemeyen Akgünler Sokak sakinleri balkon camından içeriye girdi ve evin inçinde kaçmaya çalışan katilin çıkardığı sesleri duydu. Katilin evin arkasından kaçtığını söyleyen mahalle sakinleri, Ulutan’ın kanlar içinde yerde yatmakta olduğunu ve vücudunda birçok yerinde kesikler olduğunu anlattı. Cinayet sırada ev sahiplerinin evde olmadığı öğrenildi.

Katilin eski sevgili olduğu şüphesi var

Polis Gülbahar Ulutan’ı bıçaklayarak öldürenin eski sevgilisi Fatih Çıkrıkçı, olduğundan şüpheleniyor. Gülbahar Ulutan’ın eski sevgilisi tarafından bir süredir taciz ve tehdit dildiği de öğrenildi.

Fatih Çıkrıkçı aranıyor

Polis, cinayetin birkaç saat sonrasında Gülbahar Ulutan’ın eski sevgilisi Fatih Çıkrıkçı’nın katil zanlısı olarak arandığını duyurdu. Basına Fatih Çıkrıkçı’nın fotoğraflarını da dağıtan polis, söz konusu şahsı görenlerin en yakın polis merkezine haber vermesini istedi.

“Vücudunda çok sayıda kesik ve bıçak darbesi vardı”

Saldırı sonrası Ulutan’ı yaralı yerde yatırken bulan mahalle sakinleri, kadının vücudunda çok sayıda kesik ve bıçak darbesi olduğunu anlattı. Kadının yattığı yerin adeta kan gölü olduğunu kaydeden mahalleliler, Ulutan’ın bıçaklanmadan önce dövüldüğünü ve çığlık atarak yardım istediğini belirtti. Olay yerine “imdat” çığlıkları ile koşan komşular, doktor olan komşuları Nesil Bayraktar’ı arayarak olay yerine çağırdı. Ulutan’a ilk müdahaleyi oraya giden Dr. Nesil Bayraktar yaptı. Gülbahar Ulutan, yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla, Lefkoşa Doktor Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olay yeri incelendi, tanıklardan ifade alındı

Olay yeri inceleme ekipleri cinayetin işlendiği evde ve sokakta detaylı incelemelerde bulundu, komşuların ifadelerini aldı. Lefkoşa Polis Müdürü Ahmet Soyalan da cinayet mahalline giderek, olay yeri incelemelerine bizzat katıldı ve polis ekiplerinden bilgi aldı.

Polis parkta inceleme yaptı

Olay yeri inceleme ekipleri, cinayetin işlendiği evin yakınındaki parkta da incelemelerde bulundu. Orada bulunan sigara paketi ve kime ait olduğu bilinmeyen bir bisiklet emare olarak alındı. Bisikletin zanlıya ait olduğu üzerinde duruluyor. 

Otopsi sonucu dış kanama

Akşam vakitlerinde polisten verilen bilgiye göre Ulutan’a yapılan otopside,  ölüm sebebinin delici/kesici alet yaralanması ile büyük damar kesisi ve dış kanama sonucu olduğu tespit edildi.

“Parkta uzun süre evi gözetledi”

Öte yandan cinayet mahalline yakın bir inşatta çalışan bazı işçiler

Fatih Çıkrıkçı’yı evi gözetlerken gördükleri yönünde polise ifade verdi. Havadis’in ulaştığı inşaat işçileri zanlının bir haftadır parka gelerek bankta oturduğunu ve cinayetin işlendiği evi gözetlediğini aktardı. İşçiler, zanlının dün de bankta uzun bir süre oturup evi gözledikten sonra eve doğru yürüdüğünü gördüklerini, daha sonra ise inşaatın damından söz konusu kişinin evden koşarak uzaklaştığını gördüklerini belirtti. İnşaat işçileri zanlının açık mavi bir kot pantolon ile kareli bir gömlek giydiğini söyleyerek, polisin gösterdiği şüphelinin fotoğrafındaki kişinin parkta evi inceleyen kişi olduğunu doğruladılar.


2018’in 2’inci kadın cinayeti

KKTC’de kadın cinayetleri bir türlü son bulmuyor. 2010’dan 2017 yılı sonunda 17 kadın cinayetti kayıtlara geçerken, Gülbahar Ulutan 2018 yılının 2’inci kadın cinayeti oldu. İlk kadın cinayeti de eşi Nigar Tevfik Erhalk av tüfeği ile vuran İbrahim Erhalk’ın işlediği cinayetti.

En çok kadın cinayeti 2017’de

Ülkemizde 8 yılda 17 kadın cinayet yaşlandı. 2010’da 1, 2011’de 2, 2012’de 1, 2013’de  1, 2014’de 3, 2015’de 2, 2016’da 1,2017 yılında 5 ve 2018’de 1 kadın cinayeti yaşandı.

İlginizi çekebilir: Dünya’nın havası en kirli 20 şehri
İlginizi çekebilir: FIFA 19’da Süper Lig’deki futbolcuların yüzleri | GALERİ
İlginizi çekebilir: 2018 Paris Otomobil Fuarı’ndan harika görüntüler | GALERİ
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı