Başarısız firari cezaevinde - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Haziran 10, 2023
KıbrısManşet

Başarısız firari cezaevinde

“Araba hırsızlığı” ve “askeri yasak bölgeyi ihlal” suçlarından önceki gün mahkemeye çıkarılacağı sırada firar edip, firardan birkaç saat sonra tespit edilen zanlı Gökhan Doğan,  dün yargıç huzuruna çıkarıldı

Evrim KAMALI


Lefkoşa’da önceki gün “Araba hırsızlığı” ve “askeri yasak bölgeyi ihlal” suçlarından askeri mahkemeye çıkarılacağı sırada firar eden ancak kısa bir süre sonra saklandığı yerde tespit edilen Gökhan Doğan,  dün mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede ifade veren polis memuru Raif Safa, zanlı Gökhan Doğan’ın, iki kişiyle birlikte 18 Ağustos 2019 tarihinde Güvercinlik’te bir arabayı çaldıktan sonra Akıncılar’da askeri yasak bölgeyi ihlal edip, güneye geçerek, bir oto galerinden BMW ve Audi model iki arabayı çalıp, aynı yoldan askeri bölgeyi ihlal edip, kuzeye döndüklerini anlattı.

Polis, zanlı Gökhan Doğan’ın önceki gün askeri mahkemeye çıkarıldığı esnada kelepçeden kurtulup, kaçtığını ve kısa süre sonra da yakalandığını mahkemeye aktardı.

Polis memuru Raif Safa, soruşturmanın tamamlandığını belirtip, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Mahkemeden söz hakkı alan zanlı, hastaneye gitmek istediğini söyledi.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlının iki ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına ve doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar