Barajı geçmeyi hedefliyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024
Spor

Barajı geçmeyi hedefliyor

Barajı geçmeyi hedefliyor

Cem Dağdelen-Antrenör Celal Keleş, Yiğitcan’ın bir önceki sezona göre 20 saliselik bir gelişim elde ettiklerini belirtip Balkan Şampiyonası’nda Avrupa Salon Barajı olan 6.74’e gibi iddialı bir dereceye imza atmak olduğunu açıkladı

İstanbul’da düzenlenecek olan 18. Balkan Salon Atletizm Şampiyonası’nda Yiğitcan Hekimoğlu da piste çıkacak.
İstanbul’da 23 Şubat Cumartesi günü yapılacak olan şampiyonada 2020 Olimpiyat Oyunları’na aday olan Türkiye’nin 12 Balkan ağırlayacak.
Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’nda elde ettiği ikincilikle Balkan Şampiyonası’nda yarışacak tek KKTC’li sporcu olan Yiğitcan Hekimoğlu antrenörü Celal Keleş’le bu önemli organizasyonda boy gösterecek. Şampiyonada yer alacak 40 kişilik Türkiye ekibinde yer alan Yiğitcan Hekimoğlu, 60 metrede tasnif dışı yarışacak.
Hedef 6.74
Yiğitcan Hekimoğlu’nun antrenörü Celal Keleş, şampiyonadaki esas hedeflerinin 6.74’lük dereceyi elde etmek olduğunu açıklayarak şunları söyledi:
“Büyükler kategorisinde Balkan Şampiyonası’nda ilk kez yarışacağız. Yiğitcan, Türkiye ikincisi olduğu için davetli olarak katılacağı müsabakada tasnif dışı yarışacak.
Uluslararası bir şampiyona olduğu için bizim açımızdan büyük önemi var. Türkiye Şampiyonası’nda elde ettiğimiz 6.82’lik dereceyi 6.74 barajına çekip Avrupa Salon Şampiyonası Barajı’nı geçmek istiyoruz. Buradaki esas hedefimiz Avrupa Şampiyonası’na vize almak.
Bu baraj çok kolay aşılabilecek bir derece değil. Ancak bunu geçebilmek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz.
Geçtiğimiz yıla oranla 20 saliselik gibi oldukça iyi bir gelişim sağladık. 6.74 derecesi bizim kış dönemi için çok iyi bir sonuç olur.
Yiğitcan’ın ilk Balkan Şampiyonası deneyimini yıldızlar kategorisinde yaşamıştı. Davetli olarak tasnif dışı katılıp en iyi şampiyonanın en iyi zamanına imza atmıştı. Bu tesadüfün büyüklerde de yinelenmesi ve Avrupa Şampiyonası Barajı’nı geçmesi keyfimiz iki katına çıkarır.”


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar