Lapta Cinayeti'nin tahkikatı sürüyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Nisan 19, 2024
Kıbrıs

Lapta Cinayeti’nin tahkikatı sürüyor

Lapta Cinayeti'nin tahkikatı sürüyor

 

Lapta’da 8 Şubat’ta Taş ailesi ile Kuloğlu ailesi arasında “ailevi nedenlerle” başlayan kavga neticesinde meydana gelen Bekir Kuloğlu’nun öldürülmesi ile ilgili tutuklanan Umut Taş, M.S.T. (E-16), Ahmet Taş ve Mehmet Taş, 8 günlük tutukluluk sürelerinin ardından mahkemeye çıkarıldı.


Polis, geniş güvenlik önlemi aldıPolis, duruşma öncesinde veya sonrasında herhangi bir gerginliğe neden olmaması için mahkemeler önünde geniş güvenlik önlemi aldı. Mahkemelere giriş çıkışlar kontrol altına alındı.
“Taammüden adam öldürme”, “Adam öldürme”, “Adam öldürmeye teşebbüs”, “Meskun mahallede ateş açma”, “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu”, “Kanunsuz ateşli silah taşıma”, “Kanunsuz patlayıcı madde taşıma” suçlamaları ile tutuklanan 4 zanlı dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Yargıç Şerife Katip Kır’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Erdinç Akyener, tanık olarak, Girne Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube Amirliği’nde görev yapan müfettiş muavini Murat Bayram’ı dinletti.

 

 

 

Bayram: Telefon dökümleri inceleniyor
Mahkemede yeminli şehadet veren Murat Bayram, zanlıların Lapta’da 8 Şubat 2013 tarihinde saat 19.15 sıralarında meydana gelen “Taammüden adam öldürme”, “Adam öldürme”, “Adam öldürmeye teşebbüs”, “Meskun mahallede ateş açma”, “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu”, “Kanunsuz ateşli silah taşıma”, “Kanunsuz patlayıcı madde taşıma” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti.
Murat Bayram, Lapta’da 8 Şubat 2013 tarihinde saat 19.15 sıralarında Tanık Erkek Kuaförü’nün önünde, zanlı Umut Taş’ın tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu 7.65 mm Browning marka tabanca ile Bekir Kuloğlu’nu ve Hasan Kuloğlu’nu birer el ateş ederek başından vurduğunu, olayda 50 yaşındaki Bekir Kuloğlu’nun yaşamını yitirdiğini, 26 yaşındaki Hasan Kuloğlu’nun ise ağır yaralandığını anlattı.
Murat Bayram, cinayet olayında kullanılan 7.65 mm Browning marka tabancanın bulunup emare olarak alındığını açıkladı.
Müfettiş muavini Murat Bayram, zanlıların 8 günlük tutukluluk sürelerinde, zanlıların telefon dökümlerinin incelenmeye başlandığını ve zanlılardan kan örneği alınarak DNA testi için ilgili kurumlara gönderildiğini anlattı.
Bayram, telefon kayıtlarının incelendiğini, DNA test sonuçlarının beklendiğini, olay yerine yakın kamera görüntülerinin incelendiğini belirterek, olaya tanık olan birçok kişiden ifade alındığını ve alınacak ifadeler olduğunu açıkladı.

Bayram: Kuloğlu taburcu edildi
Müfettiş muavini Murat Bayram, olayın KKTC infial yarattığını, meselenin çok ciddi olduğunu vurgulayarak, olayda yaralanan Hasan Kuloğlu’nun taburcu edildiğini ve Kuloğlu ailesinden birçok kişinin KKTC’ye geldiği duyumunu aldıklarını anlattı.
Bayram, yeniden bir olay yaşanabileceğine dikkat çekerek, 4 zanlının hem can güvenlikleri hem de soruşturma açısından 8 gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Zanlılar 8 gün poliste tutuklu kalacak
Zanlıların avukatı Mustafa Şener, müfettiş muavini Murat Bayram’ın zanlılar aleyhindeki 8 günlük tutukluluk talebine itiraz etmedi ve müvekkillerinin doktor kontrolünden geçirilmelerini talep etti. 
Yargıç Şerife Katip Kır, zanlıların meseleyle ilgili bağlantılı olduklarına bulgu yaparak, zanlıların şahit ve emarelere müdahale edebileceğine dikkat çekip, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 8 gün süre ile poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar