Sanat

Atık heykeller ödüllendirildi


Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı Sanat Komitesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği “Atık Malzeme Heykel Yarışması”nda derece alan okullara ödülleri Belediye Pazarı’nda (Bandabuliya) dün düzenlenen etkinlikte verildi

Duygu ALAN

Çocuklarda çevre bilincini geliştirmek, atık maddeleri yararlı hale getirmek, gurup çalışması ile çocuğu ‘ben merkezli’ olmaktan çıkarmak, sanata olan ilgili arttırmak ve yaratıcılığı geliştirmek amacı ile Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı (KTEV) Sanat Komitesi tarafından bu yıl ikincisini düzenlenen “Atık Malzeme heykel Yarışması”nda derece alan 9 okula ödülleri verildi.

Belediye Pazarı’nda (Bandabuliya) dün düzenlenen etkinlikte, 28 Nisan 2017 tarihinde Gençlik Merkezi’nde yapılan yarışmada dereceye giren heykeller ile birlikte Özel Eğitim Okulları’nda eğitim gören çocukların çizdikleri resimler de sergilendi.

 

Öztan: Sanat ile eğitimi buluşturduk

Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Sanat Komitesi Başkanı Semral Öztan, Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı Sanat Komitesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği “Atık Malzeme Heykel Yarışması”nda derece alan okullara ödüllerinin verildiğini belirterek, Turizm Bakanlığı’na, Atatürk Meslek Lisesi’ne Lefkoşa Türk Belediyesi’ne etkinliğin gerçekleştirilmesindeki katkılarından ötürü teşekkür etti.

Öztan, etkinlikte derece alan heykellerle birlikte Özel Eğitim Okulları’nda eğitim gören çocukların çizdikleri resimlerin de sergilendiğini söyledi.

Semral Öztan, yarışmanın amacının çocuklarda çevre bilincini geliştirmek, atık maddeleri yararlı hale getirmek, gurup çalışması ile çocuğu ‘ben merkezli’ olmaktan çıkarmak, sanata olan ilgili arttırmak ve yaratıcılığı geliştirmek olduğunu söyledi.

Öztan, “Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen yarışma kapsamında çocuklara klasik müzikleri tanıttık bu yıl eğitim ile sanatı buluşturduk ve sanata ağırlık verdik. Bu yıl ayrıca özel eğitimli çocuklarla resim çalışması yaptık ve Özel Eğitim Okulları’na giderek öğretmenlerinin eşliğinde özel eğitimli çocuklarla resim çalışması yaptık. Bugün bu resimleri de sergiledik. Gerek atık malzemelerden yapılan heykeller gerekse özel eğitimli çocukların çizdikleri resimler, İzleyenlerden çok da güzel tepkiler aldı” diye konuştu.

Atık Malzeme Heykel Yarışması

9 okul başarı ödülüne layık görüldü

Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı Sanat Komitesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği “Atık Malzeme heykel Yarışması”na 65’i ilkokul, 6’sı ortaokul ve 14’ü lise olmak üzere 85 öğrenci grubu katıldı. Yarışma kapsamında 80 heykel sergilendi.

“Atıklardan Heykel Yapma Yarışması”nda 9 okul başarı ödülüne layık görüldü. KTEV II: Atık malzeme Heykel Yarışması’nda dereceye giren okullar şunlar:

 

İlkokullar:

Doğa Uluslararası İlkokulu

Necati Taşkın İlkokulu

Osman Ahmet İlkokulu

 

Ortaokullar:

Cumhuriyet Lisesi (Orta Bölümü)

Lapta Yavuzlar Ortaokulu

Yakın Doğu Koleji (Orta Bölümü)

 

Lise:

Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi

Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi

20 Temmuz Fen Lisesi

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı