KıbrısManşet

Ataoğlu Girne esnafını ziyaret ettiDemokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, Girne esnafını ziyaret ederek, esnafın sorunları ve çözüm önerilerini tek tek dinledi

Esnaf sıkıntıda

Koronavirüs nedeniyle kapanan ve geçtiğimiz hafta açılımların olmasıyla birlikte tekrar açılmaya başlayan esnaf, ekonomik açıdan çok sıkıntıda olduklarını belirttiler.

Girne bölgesi esnafının turistlerle çok iç içe olduğunu belirten esnaf, turistlerin adada olmamasından dolayı satışlarının da çok düşük olduğunu, hatta hiç olmadığını, beklentilerinin ülkeye kısa zamanda turistlerin tekrar gelmeye başlaması olduğunu dile getirdiler.

Ataoğlu: Cıvıl cıvıl turist kaynayan caddenin bu şekilde olması üzücü

Ataoğlu, esnafla birebir konuşlamalarında; “Umarım kontrollu bir şekilde gerekli tüm tedbirler devam eder, ülkeye girecek olan turistlere de alınacak olan karantina ve test uygulamaları başarılı bir süreçten geçer” açıklamasında bulundu.

Cıvıl cıvıl turist kaynayan caddenin bu şekilde olmasının üzüntü verici olduğu olduğunu açıklayan Ataoğlu, girdiği mağazaların kendince ekonomik tedbir alması da dikkatinden kaçmadı. Müşteri girmesiyle ışıkları açan esnaf “Bu tur tassarufları yapmak zorundayız, çünkü açılım olduğu tarihten beri satışımız olmadı. Kirayı nasıl vereceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Uygulanan tedbirler sonrasında, ekonominin tekrar kalkınması için alınan kararların takipçisi olacağını kaydeden Ataoğlu, “Dileğim, eski günlerdeki gibi sağlıklı günlere kavuşup esnafın yüzünün güldüğü günleri kısa zamanda görmek olur” dedi.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı