Dünya

Floyd’un öldüren polisin eşi boşanma davası açtı


ABD’nin Minneapolis kentinde, George Floyd’un ölümüne neden olduğu suçlamasıyla dün tutuklanan polis memuru Derek Chauvin’in eşi, boşanmak istediğini avukatı aracılığıyla duyurdu

Chauvin’in Avukatı: Evliliğinin feshi için başvuruda bulunduk

ABD’ninMinneapolis kentinde, siyahi Amerikalı George Floyd’un gözaltı esnasında yaşamını yitirmesi ABD kamuoyunda en üst sıralardaki yerini koruyor.

Olaydaüçüncü derece cinayet ve adam öldürmekle suçlanan polis memuru Derek Chauvin’in eşi Kellie Chauvin’in avukatı tarafından dün geç saatlerde yapılan açıklamada, “Müvekkilim bayan Kellie, Floyd’un ölümünden büyük üzüntü duymaktadır ve ailesinin yasını paylaşmaktadır. Aynı zamanda, Derek Chauvin’le evliliğinin feshi için başvuruda bulunmuştur” ifadeleri kullanıldı.

Sekula Aile Avukatlık Ofisi imzasıyla yayımlanan açıklamada, “Bayan Chauvin’in şu anki evliliğinden çocuğu olmasa da bu zor dönemde, çocuklarının, ebeveynlerinin ve aile yakınlarının güvenlik ve mahremiyetini saygıyla talep ediyor” denildi.

Amerikan medyasında yer alan haberlerde,  Kellie Chauvin’in boşanma başvurusunda, polis eşinin siyahi bir vatandaşın ölümüne sebep olmasını gerekçe gösterdiği belirtildi.

46 yaşındaki Chauvin’in birkaç yıl önce eyalet güzellik yarışması kazananı olduğu ve ‘Mrs Minnesota’ ünvanına layık görüldüğü öğrenildi.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı