Atakan: Yurt dışından cenazelerin getirilmesi yakın gelecekte mümkün değil - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Kasım 30, 2022
KıbrısManşet

Atakan: Yurt dışından cenazelerin getirilmesi yakın gelecekte mümkün değil

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, yurtdışındaki öğrencilerin ve sivil vatandaşların ülkeye dönüşleri ile ilgili yapılan eleştirileri üzülerek izlediğini belirtti. Bakan Atakan, İngiltere’den ülkeye yapılan uçuşlarda öğrencilerin yanı sıra ikameti KKTC’de olan tedavi, tatil veya başka amaçlarla İngiltere’ye gitmiş ve orada değim yerindeyse mahsur kalmış, kişilerinde ülkeye döndüğünü kaydetti.

Atakan, “Bakıldığında birçok ülke, imkânları doğrultusunda yurtdışında kalan yurttaşına bu süreçte ikametinin neresi olduğuna bakmadan ülkeye dönüş fırsatı yaratıyor. Biz de yurtdışında olan yurttaşlarımıza ülkeye dönme imkanı sağladık ama bu kişiler bir süzgeçten geçirildi.


Ülkeye dönen sivil yurttaşlar, ikameti KKTC olan kişilerdir” dedi. Bakan Atakan, cenazelerin ülkeye getirilmesi imkanının ise yakın bir gelecekte mümkün olmadığını ifade etti. Atakan, “Herhangi bir cenaze ülkemize getirilmedi tabiî ki yakınlarını kaybedenlerin bu hassasiyetini anlıyorum ama bu cenazelerin ülkeye gelmesi için tüm bu kaos ortamının yatışması, normale dönmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar