EğitimKıbrıs

Artı Eğitim Merkezi öğrencileri ile gururlandı


Artı Eğitim Merkezi, başarı öyküsüne bir yenisini daha ekledi. Artı Eğitim Merkezi öğrencileri, özel okulların altıncı sınıfları için gerçekleştirdikleri burs sınavlarında tüm dereceleri topladı

Kolejlere Giriş Sınavı’nın ikinci ayağına sayılı günler kala, özel okulların altıncı sınıfları için gerçekleştirdikleri burs sınavlarında Artı Eğitim Merkezi öğrencileri, tüm dereceleri toplayarak çok önemli bir başarıya imza attılar.

Elde edilen bu başarının ardından Artı Eğitim Merkezi yetkilileri, Yakın Doğu Üniversitesi’nde bir “Teşekkür Gecesi” düzenleyerek öğrencilerine ve ailelerine kendilerine böylesi bir gururu yaşattıkları için teşekkür etti.

Şeniz: Artı’dan kucak dolusu teşekkür

Özel okulların burs sınavlarında başarı gösteren toplam 158 öğrenci ile bu öğrencilerinin velilerinin katıldığı gecede bir konuşma yapan Artı Eğitim Merkezi Direktörü Havva Şeniz, şunları söyledi: “Bu akşam burada, bizim için çok anlamlı bir paylaşımı gerçekleştirmek için toplanmış bulunuyoruz. Yılın başında öğrencilerimize ‘Çalışan başarır.’ dedik; ve öyle de oldu… Devlet kolejlerine girişin yaşattığı gurur kadar önemseyip dikkate aldığımız özel okulların burs sınavları da dershanemizin hedefleri arasında olduğundan, şu anda bu hedefleri en güzel şekliyle yakalamanın gururunu yaşıyoruz. Öğrencilerimizin girmiş olduğu bu özel okulların sınavları, KGS-2’ye göre birinci dönemi de kapsadığı için, daha geniş tabanlı bir yapıdadır. Bu sebeple, sadece bu farklılıktan bile hem bizlerin hem de öğrencilerimizin üzerinde oldukça ağır bir yük vardı. İlk iş olarak, ikinci dönemin başında bu yükü hafifletecek bir program yaptık ve bu programa uygun hareket ettik. Hazırlamış olduğumuz materyallerle öğrencilerimizi en iyi şekilde KGS-2 öncesindeki bu sınavlara hem akademik hem de psikolojik olarak hazır duruma getirdik. Aynı zamanda, asıl hedeflerimizden biri olan KGS-2 için de çalışmalarımızı aksatmadan yürüttük. Kısacası, onlarla yattık, onlarla kalktık ve en önemlisi onlarla bir aile olduk.

Şimdi bu çabalarımızın güzelliğini yaşama zamanı… Böylesi güzel bir bahar gecesinde sizlerin önünde, şu kürsüde bu gururu yaşamanın hazzını anlatmaya kelimelerin yetmediğini bilmenizi isterim. Öğrencilerimizin girmiş oldukları tüm sınavlarda, özel okul burs oranlarının en üst seviyedeki derecelerini elde etmeleri, onlara bir teşekkür borcunu da beraberinde getirmiştir. Evet, bizlere bu gururu ve sevinci yaşattıkları için sevgili öğrencilerimize kucak dolusu teşekkür ediyoruz.”

 

 Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı