Diğer SporlarSpor

Ares’in Ironman’leri Zorlu Parkura Çıkıyor
Ülkemizden Ares Spor Kulübü triatletleri Hüseyin Arhan ve Cem Dağdelen’in yarışacağı İrlanda Ironman Yarışı bugün gerçekleşiyor
Yüzme, bisiklet ve koşu parkurlarının arka arkaya geçildiği triatlon branşının en zorlu yarışı olan Ironman, bugünİrlanda’da gerçekleşecek.3.8 kilometre yüzme, 180 kilometre bisiklet ve 42,2 kilometre koşu mesafelerinden oluşan Ironman yarışı İrlanda’da ilk kez yapılıyor.

Ülkemizden Ares Spor Kulübü triatloncuları Cem Dağdelen ve Hüseyin Arhan da İrlanda’da yarışacak sporculardan olacak.

Ülkemizin en çok Ironman yapan sporcusu olan Cem Dağdelen 13’üncü kez, Hüseyin Arhan ise 4’üncü kez Ironman bitirmek için İrlanda’da yarışacaklar.

İrlanda’nın soğuk deniz suyu şartlarına önlem amaçlı neopren bone ve çorap alan sporcuları yarış günü hem soğuk hem de yağmurlu hava bekliyor.

Şartlar zorlu olacak

Yarışın yapılacağı Cork, Youghal kentinde soğuk ve yağışlı hava şartları yanında, 12 derece su ısısındaki yüzme parkurunun ardından başlayacak bisiklet etabında, yolların keskin dönüşlerden oluşması ve darlığı sporcular için sıkıntılı bir durum. 180 kilometrelik bisiklet parkurunun yerden yüksekliği toplam 1900 metre olacak. Hem yokuş, hem keskin dönüşler ve dar yollar, hem de yağmurlu hava şartlarında mücadele edecek sporcularımızı koşuda da bol yokuşlu zor bir parkur beklemekte.

Bugün sabah 07.00 da start alacak olan yarış için bisiklet ve malzeme teslimini bugün yapan Ares sporcuları Cem Dağdelen ile Hüseyin Arhan’ın tek hedefi sağlıklı bir şekilde finişe ulaşmak olacak.

Başa dön tuşu